EN

Aspirinin Saçlara İnanılmaz 4 Faydası

Aspirinin Saçlara İnanılmaz 4 Faydası

Pek çok açıdan sağlığa büyük faydalarının olduğu bilinen Aspirin hayatımızın pek çok alanında kullanılabiliyor. Solmaya yüz tutmuş çiçekleri canlandırması, çeşitli lekelerin çıkmasını sağlaması gibi onlarca farklı fayda sunan Aspirin saç sağlığı açısından da büyük bir öneme sahip. Saçlar için de bir “ilaç” görevi üstlenen Aspirin’in bilinmeyen 4 faydasından söz edeceğiz. Hazır mısınız?

  • Saç Rengini Korur!

Şebeke suyundaki klor ya da güneş gibi pek çok unsur saç renginizde açılmaya neden olur. Bu durum hem kendi doğal saç rengini kullananlar hem de saçlarını boyayanlar için geçerli bir durumdur. Özellikle saçlarını boyayanlar sadece birkaç yıkama sonrasında seçtikleri saç renginden eser kalmaması nedeniyle sıklıkla sorun yaşıyor. İşte bu durumda devreye Aspirin giriyor. Birkaç adet Aspirini ılık su içerisine koyarak çözülene dek bekleyin. Sonrasında bu suyu saçlarınızın tamamına yayın ve 15 dakika bekleyin. Ardından saçlarınızı durulayın. Bu işlemi bir hafta ara ile birkaç defa uygulamanız halinde saç renginizi korunacaktır.

  • Saçların Parlamasını Sağlar!

Saçlarda matlık kadınların hiç istemediği bir durumdur. Fön, maşa, saç düzleştirici, boya ve daha pek çok unsur saçların zamanla sönük ve mat bir duruş almasını sağlar. Kadınların büyük bölümü saçlarında bir parlaklık elde etmek için çok sayıda saç bakım ürününü kullanıyor. Tüm bunlar yerine sadece Aspirin kullanımı yeterli! Aspirin saçların son derece parlak görünmesini sağlar. İçerisinde bulunan salisilik asit saçları parlatmakla birlikte kırıkları da önler.

  • Kepeği Azaltır!

Saçlı derideki ölü hücreler olan kepekleri çözen Aspirin yeniden kepek oluşumunu da azaltabiliyor. Aspirin bunu yine içerisinde bulunan salisilik asit sayesinde başarıyor. Kepekten kurtulmanıza yardımcı olması için şampuanınıza az miktarda Aspirin ekleyebilirsiniz. Ancak her yıkamada Aspirin kullanırsanız saçlı derideki doğal yağları kaybedebilirsiniz. 2 adet Aspirini tek yıkamada kullanacağınız şampuana yıkamadan hemen önce ekleyin. Şampuan kutusuna eklemeniz şampuanın bekledikçe bozulmasına neden olabilir. Şampuan içerisinde Aspirinin çözülmesi güç olacaktır. Az miktarda ılık su içerisine koyarak çözülmesini bekleyin ve sonrasında bu suyu şampuanınıza karıştırıp yıkama işlemine geçin.

  • Saç Dökülmesini Önler!

Prostaglandin D2 üretiminin fazla olması kelliğe neden oluyor. Sadece insanlar değil hayvanlar için de geçerli olan bu durum nedeniyle saç kaybı meydana geliyor. Vücuttaki prostagandin üretiminin dengeleyen en iyi bileşimin ise Aspirin olduğu biliniyor. Bu yönüyle Aspirin saç dökülmesini önlemeye yardımcı bir bileşen olarak kabul ediliyor.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara