EN

Kıvırcık Saçları Evde Boyamanın Adım Adım Yöntemi

Kıvırcık Saçları Evde Boyamanın Adım Adım Yöntemi

İhtişamlı duruşu ve hacim sorunu yaşatmaması ile kıvırcık saçlar aslında son derece avantajlı olabiliyor. Ancak söz konusu boyama işlemi olduğunda bu avantaj yerini çeşitli sıkıntılara bırakabilir. Sizlere önerimiz kıvırcık saçlara sahipseniz boyama işlemini kuaförünüzün yapmasını sağlamanız olacak. Ancak mutlaka evde kendiniz boyamak istiyorsanız yapmanız gerekenleri adım adım aktarmaya başlayabiliriz.

  • Adım 1

Saçlarınızda rengin homojen bir şekilde dağılması için bu ilk aşama büyük önem taşıyor. Saçlarınızdaki bukleleri tamamen açmalısınız. Bunun için önce kalın dişli bir tarakla, sonrasında da ince dişli bir tarakla buklelerinizi iyice taramalısınız. Ardından saçlarınızı dörde ayırın ve her bir parçayı lastikle toplayın.

  • Adım 2

Cildinizde saç boyasının leke yapmaması için saç bitiminizin etrafına vazelin krem ya da saç jölesi sürün. Ancak sürdüğünüz bu malzemenin saçlarınız ile temas etmemesi gerekiyor. Aksi halde temas eden yerler saç boyasından korunur ve dolayısıyla eski renginde kalır. Dikkatli olmalısınız.

  • Adım 3

Eldiven takarak saç boyasını iyice karıştırın. Boya kullanıma hazır hale geldiğinde saçlarınızdaki topuzlardan birini açarak 4’e ayırın. Saç yoğunluğunuza bağlı olarak 5, 6 parçaya da ayırabilirsiniz. Toka, klips, pirkete gibi malzemeler ile ayırdığınız tutamların karışmasını önleyebilirsiniz.

  • Adım 4

Her bir tutam diplerden bağlayarak saç uçlarınıza kadar ulaşacak şekilde boyayın. Boyadığınız tutamı toplayabilir ya da açık bırakabilirsiniz. Ancak her bir saç teline boyayın ulaşması gerekiyor. Bunu sağlamak için boyadığınız saç tutamını iyice karıştırmanızda fayda var. Bu noktada taraktan da faydalanabilirsiniz. Sık bir tarak kullanırsanız boyayı sıyırıp alır. Seçtiğiniz tarağın çok sık dişli olmaması gerektiği konusunda da sizi uyarmak isteriz.

  • Adım 5

Adım 4’te uyguladığınız işlemi tüm saç tutamlarınız için yapın. Saçlarınızın tamamını boyadıktan sonra metal olmayan bir lastik ya da toka kullanarak toplayabilirsiniz. Seçtiğiniz saç boyası kutusunun üzerinde ne kadar süre beklemeniz gerektiği yazar. Bu süre genellikle 30 dakika ila 45 dakika arasında değişir. Yazan süre boyunca bekleyin ve bu sürede saçlarınızı ıslatmamaya özen gösterin. Süreyi aşmamanız ve saç boyasını saçlarınızda daha uzun süre tutmamanız büyük önem taşıyor.

  • Adım 5

Saçlarınızı ılık su kullanarak boyadan arındırın. Su berrak akana dek saçlarınızı yıkamanız gerekiyor. Sonrasında her zaman kullandığınız şampuan ve saç kremini kullanarak saçlarınızı yıkayın ve durulayın. Krem uygulaması yerine saç boyası kutusundan çıkan ürünü de kullanabilirsiniz. Saçlarınızı kuruttuktan sonra boyama işlemi tamamlanmış oluyor! Yeni rengi güle güle kullanın!

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara