EN

Saç Düzleştirici Süt Maskesi

Saç Düzleştirici Süt Maskesi

Saçlarına düz bir form kazandırmak için sürekli olarak çekmek ya da saç düzleştirici kullanmak zorunda kalanlar aslında alternatif yöntemleri de denilebilir. Bu yöntemler arasında sütle saç düzleştirme tekniği de yer alıyor. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bir karışım sayesinde sütün saçları besleyen etkisinden de faydalanmış olacaksınız. Bildiğiniz gibi süt en doğal malzemelerden biridir. Saçlarınıza süt uygulamanızda herhangi bir sakınca bulunmuyor. Bu nedenle gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz yöntemlerden biri olduğunu belirtebiliriz.

Süt kullanarak hazırlayacağınız saç maskesi saçlarınıza daha düz bir form kazandırabilir. Ancak sizleri bir noktada uyarmamız gerekiyor. Eğer kıvırcık saçlara sahipseniz ya da sık dalgalı saçlarınız varsa bu maske ile saçlarınızın dümdüz olmasını beklemeyin. Maalesef her ne kadar güçlü bir maske olsa da kıvırcık saçları düzleştirme noktasında süt maskesi yerine daha farklı yöntemleri tercih etmeniz gerekiyor.

Süt Maskesi için Gerekli Malzemeler

Saçlarda düzleştirme etkisinde bulunan süt maskesi için çok elzem malzemeler temin etmeniz gerekmiyor. Hemen her mutfakta bulunan malzemelerle bu maskeyi hızlı ve pratik bir şekilde hazırlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Çeyrek su bardağı süt
  • 1 adet orta boy muz
  • 1 çay kaşığı bal
  • Sprey ağızlı bir şişe
  • İnce uçlu bir tarak

Süt Maskesi Hazırlanışı

Öncelikle bir kaba muzu koyarak ezin ve püre haline getirin. Ezme işlemi esnasında çatal yerine kaşık kullanmanız çok daha etkili olacaktır. Çünkü pürenin kıvamının sıvıya daha yakın olmasını sağlamış olacaksınız. Sonrasında sprey ağızlı şişe içerisine sütü koyun ve üzerine bir kaşık bal  ilave edin. Balın tamamen süt içerisinde çözülmesini sağlayacak kadar karıştırın. Ardında püre haline getirdiğiniz bu su ekleyerek yeniden karıştırın. Karışım içerisinde tüm malzemelerin birbirine tamamen karışmış olması gerekiyor. Sonrasında saçlarınızı sarayın ve hazırladığınız bu maskeyi saçlarınızın tamamına uygulayın.

Pek çok saç maskesini saç diplerine değdirmemek gerekiyor. Ancak süt maskesi için bu durum geçerli değil. Özellikle saç diplerinin iyice ıslanmasını sağlamalısınız. Saçlarınızı tepeden tırnağa tamamına bu karışımın ulaşmış olması gerekiyor. Saçlarınızın tamamını ıslattıktan sonra parmak uçlarınızla saç diplerinize ve saçlarınıza masaj yapın. Sonrasında saçlarınızı yeniden tarayın. Eğer yeterince ıslanmadığını düşünüyorsanız şişede kalan karışımı saçlarınıza yeniden uygulayabilirsiniz.

20 dakika bekledikten  sonra saçlarınızı her zaman olduğu gibi yıkayabilirsiniz. Yıkama sonrasında saç kremi uygulamanızda herhangi bir sakınca bulunmuyor. Saçlarınızı kuruttuktan sonra eskisinden çok daha düz bir form kazandığını fark edebilirsiniz. Süt maskesini saçlarınıza haftada bir uygulayabilirsiniz.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara