EN

Saç Uzatırken Nasıl Şekillendirilir?

Saç Uzatırken Nasıl Şekillendirilir?

Çeşitli nedenlerle saçlarınızı kestirmek zorunda kalmış ya da bunu kendiniz istemiş olabilirsiniz.  Saçlarınızın yeniden uzamasını beklemek gerçekten sabır gerektiren bir iş! Ancak elbette bu süreçte nahoş bir saç görünümü ile boy göstermek zorunda değilsiniz. Saçlarınıza uzama  aşamasında pek çok farklı şekli kazandırabilirsiniz. Bu sayede saçlarınızı uzatırken aynı zamanda şekillendirilmiş olacaksınız.

  • Romantik Örgüler Her Dönem Moda!

İlk olarak uygulayabileceğiniz yöntem saçlarınızı örmenizdir. Örgüler romantik duruşlarıyla her dönem popülerlik kazanmayı başarıyor ve hiçbiri  zaman demode olmuyor. Gönül rahatlığı ile saçlarınızı örebilir ve gayet şık bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Kısa saçlara da uygulanabilecek pek çok örgü tekniği olduğunu hatırlatmak isteriz. Saçlarınızı mutlaka belirli bir uzunlukta olması gerekmiyor. Sadece iki yanını örerek de şık bir şekil kazanmasını sağlayabilirsiniz.

  • Saç Aksesuarları Kullanın!

Uzun saça sahip olan kadınlar genellikle toka dışında farklı saç aksesuarlarını kullanmaya gerek duymuyor. Ancak kısa saçlara sahip olan kadınlar için bu aksesuarlar çok daha fazla önem kazanıyor. Saç bantları, taçlar, bandanalar gibi pek çok farklı aksesuar ile saçlarınızı dize  getirebilirsiniz. Özellikle şekil vermekte zorlandığınız zamanlarda tek bir aksesuar ile harika bir görünüm almasını sağlayabilirsiniz. Bu arada yeni popülerlik kazanan saç küpelerini de mutlaka deneyin.

  • Zaman Yoksa Saçlarınızı Arkaya Yatırın

Kısa saçlara şekil vermenin uzun saçlar ile kıyaslandığında daha zor olduğunu kabul ediyoruz. Her zaman saçınıza şekil vermek için yeterince vakit ayıramıyor olabilirsiniz. İşte bu durumda yapmanız gereken saç köpüğü ya da saç spreyi kullanarak saçlarınızın tamamını arkaya yatırmanız olacak. Her dönem cesur ve modern kadın imajını destekleyen bu saç stili farklı giyim tarzları ile de uyum sağlayabiliyor. Dolayısıyla tereddütsüz bir şekilde uygulayabileceğiniz bir saç şeklidir. Hafif krepe atarak biraz kabarık bir görünüm almasını sağlayabilirsiniz. Sadece birkaç dakika içerisinde uygulayabileceğiniz bir saç şekli!

  • Uzama Sürecini Hızlandırın

Elbette saçlarınıza bir yandan farklı şekiller kazandırırken diğer yandan da uzama sürecini kendi haline bırakmamalısınız! Bu noktada devreye saçların daha hızlı uzamasını sağlayan vitaminler giriyor. C, B5 ve B12  vitaminleri bu süreçte sizin en büyük dostunuz olacak. Bu vitaminleri içeren gıdaları tüketmeyi tercih ederseniz saçlarınızın çok daha hızlı uzamaya başladığını kendiniz de fark edersiniz. Bununla birlikte haftada bir Hindistan cevizi yağı ile saçlarınıza masaj yaparak hem daha sağlıklı görünmesini sağlayabilir hem de daha hızlı uzamasına yardımcı olabilirsiniz. Fakat haftada 1 defayı aşmamaya çalışın!

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara