EN

Saçları Daha Gür Göstermenin Yolları

Saçları Daha Gür Göstermenin Yolları

Sönük saçlara sahip olmak elbette hiçbir kadının  istemediği bir durumdur. Ancak saçların seyrek olması ya da ince telli olması gibi pek çok nedene bağlı olarak sönük bir saç yapısına sahip olabilirsiniz.  Ancak bazı yöntemleri uygulayarak saçlarınızın çok daha gür ve kabarık görünmesini sağlamanız da çok zor değil! Sadece bu yöntemleri öğrenerek başarıyla uygulamanız yeterli olacak. Peki,  saçları daha gür göstermek için ne yapmak gerekiyor?

  • Katlı Saç Kesimlerini Tercih Edin

Katlı saç kesimlerinin saçlara çok daha gür bir görünüm kazandırdığını bilmeyenler için aktaralım. Kısa, orta boy ya da uzun saçlara sahip olmanızın hiçbir önemi yok. Çünkü katlı kesimler her saç boyu için uygun onlarca farklı modeli sizlere sunuyor. Katlı saç modelleri aynı zamanda saçını da çeşitli şekiller verdiğinizde de daha gür görünmesini sağlayacaktır. At kuyruğu ya da topuz gibi saç modelleri için katlı kesimlerle daha dolgun bir görünüm elde edebilirsiniz.

  • Saç Düzleştirici ve Maşadan Uzak Durun

Isı yardımı ile saçlarınızı şekillendirin saç düzleştirici ve maşa aynı zamanda saç tellerinizin yumuşamasına neden olur. Yumuşayan saç telleri birbirine çok daha kolay yapışır ve sonuç olarak çok daha sönük bir görünüm ortaya çıkar. Bu nedenle eğer dolgun ve gür görünen saçlara sahip olmak istiyorsanız saç düzleştirici ve maşayı hayatınızdan çıkarmanız gerekiyor. Bu ürünleri kullanmak yerine saçlarınıza daha doğal yollarla şekil vermeniz akılcı bir seçim olabilir. Örneğin saçlarınıza çeşitli bukleler kazandırmak için bigudi kullanmayı deneyebilirsiniz. Düz bir form kazandırmak için de saçlarınızı fırça yardımı ile kurutabilirsiniz.

  • Krepe Tekniğini Kullanın

Pek çok farklı saç modelini uygularken kullanılan krepe tekniği aslında saçların daha gür görünmesini de sağlar. Sadece bir krepe tarağı temin edilerek evde kolaylıkla bu tekniği uygulayabilirsiniz. Saçlarınızın tepe bölümüne  krepe uyguladıktan sonra az miktarda saç spreyi sıkın ve saçlarınıza dilediğiniz şekli verin. Sadece bu yöntemle neredeyse iki kat gür görünmesini sağlamış olacaksınız.

  • Sıkı Olmayan At Kuyruğu ve Topuz Modellerini Deneyin

Hafif gevşek bırakmak kaydı ile uygulanan at kuyruğu ve topuz modelleri de saçların daha gür görünmesini sağlayabiliyor. Son derece kolay bir şekilde evde saçlarınıza bu modelleri kazandırabilirsiniz. Ancak sıkıca toplamaktan kesinlikle uzak durmanız gerekiyor. Aksi halde saçlarınız olduğundan çok daha sönük ve seyrek görünebilir. Özellikle dağınık topuzların bu etkiyi elde etmek için en ideal saç modellerinin başında geldiğini belirtmek isteriz.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara