Keratin Nedir?

keratin nedir

Sert ve dayanıklı özellikleriyle ortaya çıkan keratin proteini vücudunuzun deri, diş, tırnak ve saç kısımlarında oluşturan maddeler arasındadır. Saçlarınızdaki keratin azalmaya başladığı zaman kırılmalar, kopmalar ve dökülmeler ortaya çıkmaya başlar. Saçınızdaki keratin miktarı ortalama olarak %75 oranındadır. Proteinin eksikliği ya da hiç olmaması saçlarınızın sağlıksız olmasına yol açar.

Saç problemlerinin en başında yer alan geç uzama, kırılma ve dökülme gibi problemlerden şikayet ediyorsanız sadece sıradan şampuanlar ya da saç kremleri kullanarak bu sorunlardan kurtulamazsınız. Bu sebeple, saçınızın içerisinde yer alan keratini desteklemeniz gerekebilir.

Keratin miktarı azalmaya başladıkça saçlarınız sürekli hasar görmeye devam eder ve eski formuna kavuşması da zorlaşmaya başlar. Uygulayacağınız keratin takviyesi sonrasında ise saçınızın bir süre sonra eski formuna kavuşur. Keratin uygulaması saçlarınızın daha güçlü, daha parlak ve daha canlı gözükmesini sağlar.

Saçlardaki Keratin Neden Azalır?

Saçlarınızdaki doğal keratin maddesini azaltan unsurlar arasında boya, perma, düzleştirme ve röfle gibi unsurlar bulunmaktadır. Bu uygulamaları ne kadar sık yaparsanız saçınızdaki keratin miktarının azalmasına sebep olursunuz. Keratin takviyesi yaptırmak zorunda kaldığınız zaman seçeceğiniz kişilere de dikkat etmelisiniz.

Keratin uygulaması tecrübeli kişiler tarafından uygulanması gereken ve tecrübe gerektiren ciddi bir işlemdir. Yanlış bir keratin uygulaması yapıldığı zaman saçlarınızda kalıcı hasar oluşmasına sebep olabilirsiniz.

Doğru Saç Bakımı Ne Zaman ve Nasıl Yapılmalıdır? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.