İğneli Epilasyon

İstenemeyen tüylerden tamamen kurtulmanın en etkili yollarından biri olan iğneli epilasyon uygulaması ile tüm kıl köklerine iğne ile az bir elektrik gücü yüklenerek kıl kökünün parçalanması sağlanır. Her tüy kökü için tek tek uygulanan bu yöntemde tüylerden tamamen kurtulmanız için yaklaşık olarak on ya da yirmi beş seans gerekebiliyor. Her renk tüy ve cilt tipine uygun olarak gerçekleştirilen bu uygulama lazer operasyonundan farklıdır.

Lazer ve İğneli Epilasyon Farkı Nedir?

  • İğneli epilasyon uygulaması her renk kılda aynı başarı sonucunu elde eder. Fakat lazer uygulaması açık kıllarda istenen sonucu vermeyebiliyor.
  • Lazerde ışın uygulanırken iğneli epilasyonda elektrik verilmesi ile işlem gerçekleştirilir.
  • İğneli epilasyon uygulaması lazer uygulamasına göre daha uygun fiyat seçeneğine sahiptir.
  • Lazer epilasyon uygulamasında iğneli epilasyona göre daha az seans aralıkları ile tüylerden kurtulmak mümkün olur.
  • Her iki epilasyon uygulaması içinde konusunda uzman ve deneyimli olan kişilerden destek alınması önerilir.

iğneli epilasyon

İğneli Epilasyon Uygulaması Kimlere Yapılması Zararlıdır?

İğneli epilasyon uygulaması tek tek tüy köklerine etki edilerek yapılan bir uygulamadır. Bu uygulama yöntemi özellikle kalp pilli olan kişiler için önerilmez. Bunun dışında her cilt tipi ve her renk kıl için uygulama yapılabiliyor.

İğneli Epilasyonun Çeşitleri Nelerdir?

İğneli epilasyon uygulamasını yaptıracağınız merkezin güvenilir ve personellin ise konusunda uzman ve deneyimli olan kişilerden oluşması önerilir. Bu uygulama için gittiğiniz merkezde iki farklı tip iğneli epilasyon uygulaması olduğunu görebilirsiniz. Bu uygulamalar kullanılan iletkenler ile birbirinden ayrılır. Isı enerjisini köke geçirecek olan materyallerin farklı olduğu bu çeşitler galvanik ve termolisis iğneli epilasyon olmak üzere ikiye ayrılıyor. Galvanik uygumla da tüy kök hücresinin parçalanması sağlanırken termolisis uygulamasına ise ısı verilip titreşim uygulanarak tüy kökün kendini yok etmesi sağlanır.

iğneli epilasyon işlemi

İğneli Epilasyonun Avantajları Nelerdir?

İğneli epilasyon uygulaması tüm renk kıl tipine uygun olup aynı zamanda yanma ya da yara izi oluşumunun da yaşanması ile karşılaşılmaz. En verimli operasyon olup uygulama sonucunda kesin sonuç alınır.

Detaylı Bilgi & Randevu

Telefon: 0212 559 85 85 – 0537 462 44 44
Adres: 9. Kısım Atrium Çarşısı 2. Kat No 122 Ataköy/İstanbul
Yol tarifi: https://her.is/2rWUr8g

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför