Mikro Saç Kaynak

Saçların çok kısa olması, boya ve benzeri işlemler neticesinde yıpranması, yanması, geç uzaması, çok seyrek olması ya da cansız bir görünüme sahip olması mikro kaynak gibi alternatif saç bakım yöntemlerinin kullanılmasına zemin hazırlıyor. Mikro kaynak, saça özel işlemle yeni saç tutamlarının eklenmesi ve saçın uzamasını, daha canlı ve doğal görünmesini sağlıyor.

Saçlarınızda genel bir hacimsizlik ya da uzama problemi varsa mikro kaynak saç alternatifini değerlendirebilirsiniz. Kaynak saç modelleri arasında oldukça popüler olan mikro saç kaynak, çok ince bir işçilikle saça takıldığından saçlarda kaynak olduğu asla belli olmuyor. Özel günlerde ya da gündelik yaşantısında mikro kaynak yaptıranlar, saçlarının bakımını rutin şekilde gerçekleştirerek ekstra bir zorluk yaşamadan uzun saçlarının keyfini sürüyor. Kaynak saçla ilgili birçok endişe var: Mikro kaynak saça zarar verir mi?

Mikro Kaynak Saç Yaptırmanın Avantajları

Mikro kaynak, kısa saçtan uzun saça geçmenin en basit, hızlı ve doğal yollarından kabul ediliyor. Saç uzatma uğraşlarından kurtaran, aynı gün farklı bir imaja bürünmeyi sağlayan mikro saç, gerçek saç köklerine zarar vermemesi sebebiyle çok sık tercih ediliyor. Peki, mikro kaynak yaptırmanın avantajları nelerdir? İnceleyelim;

 • Mikro saçlar çok ince yapıya sahiptir. Gerçek saç ya da sentetik saç seçenekleriyle saça uygulanır. İnce ve hafif olması sayesinde mikro saç yaptıranlar doğal görünüme kavuşur.
 • Mikro kaynak, saç diplerine şeffaf ve minik kapsüller aracılığıyla yerleştirilir. Bu detay, saçın, topuz, atkuyruğu ya da farklı şekillerde toplanması halinde saçtaki kaynağın görünmesini önler.
 • Mikro kaynak nasıl çıkarılır endişesi yaşatmaz. Takması ve çıkarması çok kolaydır. Kişiler yöntemi öğrendikten sonra mikro kaynak saç evde nasıl çıkarılır bizzat tecrübe edebilirler.
 • Eskiden kaynak saçlar, diplerde kaşıntıya sebep olurdu. Şimdilerde titiz bir işçilikle yerleştirilen mikro saç kaynakları, saç derisinde batma ya da kaşınma gibi reaksiyonlar göstermez.
 • Saçlarınızı uzatmak istemeniz halinde her boyda mikro kaynaktan yararlanabilirsiniz. Erkek saç kesimlerinde dahi başarıyla uygulanabilir.
 • Saçınızdaki kaynaklar kuaför bakımınızı engellemez; perma, röfle, boya, fön ve benzeri tüm işlemleri yaptırabilirsiniz.
 • Mikro kaynak saç yaptıranlar, kaynak süresince saçlarının daha hızlı uzadığını, dış etkenlerden zarar görmediğini belirtmektedir. Bu tecrübeyle mikro saçın uzamayı önlemediğini görmek mümkündür.

Mikro Kaynak Saç Bakımı

Mikro saç kaynaklarını ilk günkü gibi özenli tutmak zor değil. Doğru tarak, doğru ürün ve düzenli bakımla saçların ışıltısını, uzunluğunu ve hacimli görünümünü koruyabilirsiniz. Saçlarınıza mikro kaynak yaptırdıktan sonra yumuşak kıllı bir saç fırçası kullanmanızı öneririz. Gerçek saçlarınızda da yumuşak fırçalar daima daha etkilidir.

Saç diplerinden itibaren yavaşça tarayarak saçlarınızın bakımını gerçekleştirmelisiniz. Mikro saçların zarar görmesini önlemek için güneşten korumalısınız. Güneşin zararlı ışınları sadece mikro saçlara değil gerçek saçlara da zarar verir. Bu nedenle güneş bakım ürünleri kullanmaya özen gösterin. Uyumadan önce, saçlarınızın karışmasını önlemek için ise gevşek bir atkuyruğu modelini tercih etmeniz öneririz. Denize ve havuza girerken yine saçlarınızı korumak için bone takmanız şart.

Mikro kaynak saçlar güneşten etkilenebildiği için genellikle gelen soru “Mikro kaynak kaç ay kullanılır? Mikro kaynak yazın mı kışın mı yaptırılmalı? Şeklinde oluyor. Mikro kaynak saçlar kişinin saç bakımına da bağlı olarak değişken bir süreye sahiptir. Keratin kaynak saçlar 7 aya kadar kullanılabilirken mikro kaynakların kullanım süresi ise ortalama 5 – 6 ay civarıdır.

Mikro Kaynak Fiyatları

Mikro kaynak fiyatları 2020 listeleri geçen yıla oranla çok fark etmiyor. Her yıl güncellenen fiyatlar, yeni yöntemler ve uygulamalardan da etkileniyor. 2020 mikro kaynak fiyatları kaynak saçın içeriğine, yoğunluğuna göre değişiyor.

Saçlarınıza kaynak yaptırmak istiyorsanız eğer mikro kaynakla ilgili her şey hakkında bizimle iletişime geçerek bilgi alabilir, kaynak yaptırmak için ise randevu oluşturabilirsiniz. İstanbul mikro kaynak uygulamasında Bülent Yılmaz ve profesyonel ekibinin yönettiği Atrium Paris Kuaför öncü konumda yer alıyor. Saçlarınızı emin ellere teslim edin, mutlu kalın.

Mikro saç kaynak uygulaması resimlerinin daha fazlası için mikro saç kaynak galerisini ziyaret edebilirsiniz.

Mikro Kaynak Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Mikro saç kaynak nedir?

Mikro saç kaynak; saça özel bir teknikle yeni saç tutamlarının eklenmesi böylelikle saçın, doğal bir şekilde, daha uzun ve daha hacimli görünmesini sağlayan bir işlemdir.

Mikro kaynak saç fiyatları?

Mikro kaynak saç fiyatları, saç yoğunluğuna, rengine ve uygulanacak mikro kaynak saç içeriğine göre farklılık göstermektedir.

Mikro kaynak saçın zararları var mı?

Mikro kaynak saç uygulamasında saç çok ince tutamlar halinde işlem gördüğü için uygulama esnasında, kullanım aşamasında ya da mikro kaynak saçtan çıkartılırken saçınız ya da saç teliniz herhangi bir zarar görmez.

Mikro kaynak nasıl çıkarılır?

Mikro kaynağın saçtan çıkarmada en doğru yöntem profesyonel bir kuaförde çıkarma işlemi yaptırmaktır. Özel bir solüsyon kaynak kısımlarına sürülerek kaynağın yumuşaması sağlanır ve bir aparatla kaynak ezilerek tutamlar yavaşça saçtan çıkarılır.

Mikro kaynak yaptıranlar ve kullananlar memnun mu?

Mikro kaynak saç işlemi, gerek doğal yapısı gerekse saçtaki kaynağa rağmen saç şekillendirme, fön, perma, röfle vb. gibi aklınıza gelebilecek bütün saçla ilgili işlemleri yapmaya imkan sağladığı için kullanıcılar tarafından memnuniyetle karşılanmaktadır.

Mikro kaynak nasıl yapılır?

Mikro kaynak, saç diplerine şeffaf, minik kapsüller aracılığıyla yerleştirilir. Çok ince saç tutamlarının ince bir işçilikle saça eklenmesiyle gerçekleştirilir.

Mikro kaynak saç döker mi?

Mikro kaynak saç, saç derisine herhangi bir zarar vermediği için günlük standart dökülmeler dışında ekstra bir dökülmeye neden olmaz. Bu standart dökülmeler de kaynak noktasında kalacağı için ancak kaynak çıkartılması esnasında ortaya çıkacaktır.

Mikro kaynak kaç ay kullanılır?

Mikro kaynak saç kullanıma bağlı olarak 12-13 hafta kullanılabilmektedir.

Evde mikro kaynak nasıl çıkarılır?

Evde mikro kaynak yapılan kısma özel solüsyon sürerek pense yardımıyla mikro saç kaynağı ezmek ve saç tutamını hafifçe çekerek saçtan çıkarmak şeklinde gerçekleştirilebilir. Fakat en doğru tercih profesyonel bir kuaförden yardım almak olacaktır.

Mikro kaynak asetonla çıkar mı?

Mikro kaynak saçı çıkarmada kullanılan yöntemler arasında alkol, aseton gibi maddeler bulunmaktadır. Fakat en doğru tercih profesyonel bir kuaförden yardım almak olacaktır.

Mikro kaynak bakımı nasıl yapılır?

Mikro kaynak saç bakımı esnasında öncelikle yumuşak kıllı bir fırça ile saç dipten uca doğru yavaşça taranmalıdır. Güneş gerçek saça zarar verdiği gibi mikro kaynak saça da zarar vermektedir bunun için güneş bakım ürünleri uygulamaya özen gösterilmelidir. Uyku esnasında saç karışmaması için gevşek bir saç kuyruğu tercih edilebilir. Yine deniz veya havuza girerken bone takılmalıdır.

Mikro kaynak nasıl takılır?

Mikro kaynak, saç diplerine şeffaf, minik kapsüller aracılığıyla yerleştirilir. Çok ince saç tutamlarının ince bir işçilikle saça eklenmesiyle gerçekleştirilir.

Keratin kaynak ve mikro kaynak arasındaki fark nedir?

Öncelikle her iki işlem de saça mükemmel uyum sağlayan yöntemlerdir. Keratin kaynak kalın tutamlar halinde uygulanırken mikro saç kaynak çok ince tutamlar halinde uygulanır. Keratin kaynak kullanım süresi 4-5 ay, mikro kaynağın kullanım süresi ise 12-13 haftadır.

Medikal kaynak ve mikro kaynak arasındaki fark nedir?

Medikal kaynak ve mikro kaynak arasındaki fark birleşim noktasının daha ince ve küçük olmasıdır. Medikal kaynak, daha ince telli ve seyrek saçlarda saç toplandığında baş çevresinde görünmelerin yaşanmaması için tercih edilmektedir.

Bir saça kaç adet mikro kaynak takılır?

Saçın yoğunluğuna ve hacmine bağlı olarak 150-300 arasında mikro kaynak takılabilir.

Kısa saça mikro kaynak nasıl yapılır?

Mikro kaynak çok ince tutamlar halinde yapılan bir işlem olduğu için çok kısa saçta bile doğal bir şekilde uygulanabilmektedir.

Boncuk kaynak ve mikro kaynak arasındaki fark?

Boncuk kaynak adından da belli olduğu üzere saç tutamlarının ucundaki boncuklar yardımıyla saça eklenir fakat mikro kaynakta tutamların ucunda gerekli miktarda ısıyla saça adapte edilen keratinler vardır. Bu nedenle boncuk kaynaktaki gibi batmalar veya o yapay görüntü olmaz.

Mikro kaynak tekrar kullanılır mı?

Mikro kaynak saçtan çıkarıldıktan sonra bir kere daha kullanılabilir.

Mikro kaynak belli oluyor mu?

Mikro kaynağın ucunda mikro kapsül şeklinde keratinler bulunduğu için çok kısa saça uygulansa bile belli olmaz ve doğal görünüm her zaman sağlanır.

Mikro kaynak ne kadar sürede yapılır?

Mikro kaynak saç normal tutamın yarısı kadar incelikte olduğu için yapım aşaması da normal kaynak yapımına göre biraz daha uzun sürer. Ortalama 4-6 saat civarı bir süre verebiliriz.

Kıvırcık saça mikro kaynak olur mu?

Her türlü saça mikro kaynak işlemi yapılmaktadır.

Mikro kaynak çeşitleri nelerdir?

Mikro kapsül; nano teknolojisi sayesinde kaynak saçtaki yapışkan materyal çok inceltilip küçültülmüş ve diğer kaynaklara göre daha dayanıklı ve daha görünmez bir hale getirilmiştir. Sıcak bir kaynaktır. Çok ince saçın renginde olması nedeniyle önlere dahi yapılsa belli olmaz.
Mikro nano; yine nano teknolojisiyle hazırlanan sıcak bir kaynaktır. Doğal bir malzemedir ve yumuşaktır. Boya pigmentleri yapışkanın içine girdiği için görünmezdir. Daha çok ince telli ve kısa saçlara uygulanır.

Mikro kaynak için saç kaç cm olmalıdır?

Mikro kaynak saç uygulaması için minimum gereken uzunluk 5 cm kadar olmalıdır.

Mikro kaynak kaşıntı yapar mı?

Mikro kaynak herhangi bir kaşıntıya neden olmaz.

Mikro kaynak nasıl yıkanır?

Mikro kaynak saçların yıkaması esnasında saç diplerinin ve saçların çok karıştırılmaması gerekir. Nazik hareketlerle yıkama işlemi yapılmalıdır. Her zaman kullanılan saç ürünleri dışında özel bir ürün kullanımına gerek yoktur.

Mikro kaynak saç boyanır mı?

Mikro kaynak üzerine saç boyama, röfle, ombre, perma, fön vs. gibi her türlü saç renklendirme ve şekillendirme işlemi yapılabilir.

Mikro kaynak saç dökülür mü?

Mikro kaynak saç diğer kaynak çeşitlerine göre daha dayanıklıdır ve dökülme yapmaz.

Mikro kaynak saç nasıl taranır?

Mikro kaynak işlemi uygulanan saç, yumuşak kıllı bir saç fırçası ile dipten uca doğru nazik hareketlerle taranmalıdır.

Seyrek saça mikro kaynak yapılır mı?

Seyrek saçlara da mikro kaynak yapılmaktadır.

Mikro kaynak saç ne ile yıkanır?

Mikro kaynak saçı yıkma esnasında herhangi bir özel ürüne gerek yoktur. Her zaman kullanılan şampuan ve saç bakım ürünleri kullanılmaya devam edilebilir.

Mikro kaynak saç kepek yapar mı?

Mikro kaynak saç deriye değil saça yapılan bir işlem olduğu için herhangi bir kepek sorununa neden olmaz.

Mikro kaynak saç sertleşir mi?

Profesyonel ellerde ve kaliteli bir malzeme ile yapılan mikro kaynak sertleşme yapmaz.

Mikro kaynak saçın nerelerine yapılır?

Saç derisine gelmeyecek şekilde saç diplerinden eklenerek yoğunlaştırılmak istenilen her bölgeye uygulanabilir.

Mikro kaynak saçı kökünden kopar mı?

Doğru şekilde ve doğru miktarda uygulanan mikro kaynak saçın kopası söz konusu değildir.

Mikro kaynakta tiftiklenme olur mu?

Bakımı düzgün bir şekilde yapılan mikro kaynak saçta tiftiklenme ve karışma gibi sorunlar yaşanmaz.

“Mikro Saç Kaynak” ile ilgili 34 yorum var

Burcu
Ben birşey sormak istiyorum.Kısa saça mikro kaynak yapınca nasıl belli olmuyor?
Cevapla
Halime Salan
En İyi Tercih Mikro Saç Kaynağının saçım için en iyi tercih olacağını söylediler. İyi ki atrium kuaförü dinleyip mikro saç kaynak yöntemini yaptırmışım. Son derece profesyonel çalışıyorlar. 3 aydır kullanıyorum ve saçıma hiç zarar verilmedi. Baya memnun kaldım.
Cevapla
Bilge Akar
İşinin En İyisi Uzun zamandır mikro saç kaynağı iyi yapan bir kuaför arıyordum. Kuaförlere karşı biraz önyargım vardı açıkçası. Ne zaman bir kuaföre gitsem istediğim gibi bir sonuç alamıyordum. Fakat atrium paris kuaför gerçekten de işinin en iyisi
Cevapla
Yasemin Bozkurt
Güler Yüz ve Kaliteli Hizmet Başta tereddütlerim vardı fakat gerçekten son derece profesyonel ve tecrübeli elemanlarla çalışıyorlar. Bu yüzden favori kuaförüm haline geldi. Mikro saç kaynağımı da atrium paris kuaföre yaptırdım. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Güler yüz ve kaliteli hizmet valla
Cevapla
Fatma Güren
Uygun Fiyata Mükemmel Uygulama İşlemine göre sektörde hem uygun fiyatlı hem de kaliteli işlem uyguluyorlar. Mikro saç kaynağımdan çok memnunum
Cevapla
Gül İpek Aydın
İstediğim Sonuç Eve geldiğimden beri aynada kendime bakıp uzun saçlarım var diye aynaya gülümseyip duruyorum. Bayıldım doğrusu
Cevapla
Gülümser Şanlı
Biraz Uğraştırıcı Uzun saç için saç kaynak harika bir çözüm fakat ben saç bakımında biraz zorlanıyorum
Cevapla
Gökçe Başaran
Profesyonel Mikro Saç Kaynak Mikro saç kaynağımı çok beğendim. Çok profesyonel olmuş. Ellerinize sağlık
Cevapla
Berna Altınok
Süper Hizmet Var ya tam da istediğim gibi oldu. Süper hizmet. Bayıldım
Cevapla
Aysima Taşkıran
Uygun Fiyat Bu kadar güzel uygulamaya bu kadar uygun fiyat inanılmaz. Teşekkürler
Cevapla
Aylin Gürsel
Doğal görünümlü ve çok rahat Saçların kullanımı gerçekten çok pratik ve rahat. Güne başlarken saçlarımı dakikalar içerisinde toplayabiliyorum. Şekillendiriciyi sık sık kullanmama rağmen saçlarımda herhangi bir yıpranma da meydana gelmedi. Yeni kaynak yaptırmak isteyenlere tavsiye ederim
Cevapla
Beyza Burçak
Yıkarken dikkat Uyarı yapılmasına rağmen dalgınlık ile saçlarımı aşırı sıcak su ile yıkadım ve hafif bir şekilde yıprandı. Yine kullanılabiliyor ancak biraz yıpranma mevcut. Yıkama yaparken mutlaka ılık su kullanın. Bunun dışında bakım için ekstra bir şey yapmanıza gerek yok. Son derece kullanışlı saçlar
Cevapla
İpek Yurt
Daha dolgun saçlara sahibim Mikro saç kaynak sadece saçlarınızı uzatmıyor. Kaynak uygulamasından sonra saçlarım gerçekten daha dolgun bir hal aldı. Ayrıca hiçbir şekilde saçlarınızda kaynak uygulaması olduğu anlaşılmıyor. Doğal görünümlü bir yöntem arıyorsanız kesinlikle mikro kaynak uygulamasını tavsiye ederim
Cevapla
Canan Çiğdem
Kolay uygulanıyor Yeni saçlarıma kavuşurken sadece arkama yaslanıp kısa bir süre bekledim. Kısa süre içerisinde yeni saçlarım hazır hale geldi. Kısa sürede bu kadar kaliteli sonuç gerçekten etkileyici
Cevapla
Ceyda Doğan
Yıpranma yok Neredeyse 1 aydır mikro kaynak kullanıyorum. Düzleştirici kullanmama rağmen en ufak bir yıpranma meydana gelmedi. Son derece kaliteli
Cevapla
Çiğdem Gül
Güzel gözüküyor Doğal saçlarım ile tamamen aynı renkte ve harika bir görünüme sahip. Kaliteli uygulama için teşekkür ederim
Cevapla
Dilara Gözcü
Teşekkürler Atrium Mikro kaynakları en iyi şekilde uyguladığınız için teşekkür ederim
Cevapla
Ebru Elmas
Mükemmel sonuç aldım Kısa sürede bu kadar kaliteli işçilik çıkarttığınız için sizi tebrik ederim. Sonuçlar muhteşem
Cevapla
Feride Ferzan
Şaşırtıcı derecede iyi Saç kaynağı yaptırmayı düşünüyorsanız kesinlikle mikro saç kaynağı yöntemini tavsiye ederim
Cevapla
Emine Kılıçaslan
Mikro kaynak mikroskopla bile zor görünür Mikro kaynak, saçta hiç belli olmuyor gerçekten, hiç kimse ayırt edemiyor, ek yerleri mikroskopla bile zor görünür. Atrium kuaför bu işte ustaymış cidden, saçlar orijinal insan saçı ve sterilize edilmiş, işine yüzde yüz garanti bile veriyor. Saçını uzun görmek isteyen herkese tavsiye ediyorum
Cevapla
Sevim Karadeniz
Mikro kaynak çok daha iyiymiş Daha önce boncuk kaynak yaptırmıştım, pek rahat kullanamadım, ama mikro kaynak çok daha iyiymiş. Kendi saçım gibi yıkıyorum, fön çektiriyorum
Cevapla
E. Türkan Şekerci
Teşekkürler Atrium Saçım çok kısa diye üzülüyordum, artık upuzun saçlarım var, teşekkürler Atrium!
Cevapla
Betül Yağcı
Mikro kaynakta sıfır sorun Bir kaç yıl önce kaynak diye yaptırdığım uyduruk saç kaynağından sonra epey bir süre yıpranan saçlarımla uğraşmıştım. İflah olmadı kısacık kestirdim, ama uzun saç bir başka tabii. Sağ olsun Atrium kuaför, öyle bir mikro kaynak yaptı ki, sıfır sorun!
Cevapla
Ayşegül Sezgin Bakırcı
Kıskandım bende yaptırdım Atrium kuaförde mikro saç kaynağı yaptıran çok arkadaşım var, hepsi de öve öve bitiremiyor. Kıskandım tabii ben de yaptırdım, çok memnunum
Cevapla
Neşe Adıgüzel
Pürüzsüz oldu Belli olur mu takma olduğu, diye tereddütteydim fakat pürüzsüz oldu, teşekkürler
Cevapla
Necla Yavuz
Çok güzel Bu tekniğin yeni olduğunu duymuştum. Araştırdıktan sonra denemek istedim. Saçlarda kaynak kısımları belli olmuyor en güzelliği bu herhalde. Kullanımı bu yüzden çok rahat. Düşünenlere gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim
Cevapla
İrem sevim
Bayıldım Saçlarım çok kısa olduğu için diğer kaynaklardan yaptıramıyordum bu durum beni saçlarıma küstürmüştü. Ama bu yöntemle kısacık saçlarım uzadı. Çok memnun kaldım. Saçlarımla ve kendimle barıştım
Cevapla
Gülce Duran
Kaliteli uygulama Kaynak gelişigüzel yapılmaması gereken bir uygulama. Atrium’dan gerçekten memnun kaldım. Kullandıkları malzemelerin sıfır olmasına ve kalitesine çok dikkat ediyorlar
Cevapla
Tülay Şahiner
Teşekkürler Kaynaklarımı geçen hafta yaptırdım. Şimdilik çok memnunum. Bakımı biraz zaman alıyor sadece
Cevapla
Dürdane Yurteri
Güleryüz Güleryüzlü bir ekipsiniz, çok memnun oldum
Cevapla
Dudu Südüpak
Teşekkürler Kaynaklarımı iki aydır sorunsuz kullanıyorum teşekkürler
Cevapla
dilek
ben keratin kaynakla mıcro arasındaki farkı pek anlayamadım beni aydınlatırsanız sevinirim
Cevapla
  Bülent Yılmaz
  Merhabalar Dilek Hanım, +90 212 559 85 85 numarası üzerinden bize ulaşırsanız daha detaylı bilgi verebiliriz.
  Cevapla
Zuhal Zerrin ÇIKIŞ
Teşekkürler Bülent bey ve ekibi, ikibuçuk aydır saçlarımı sorunsuz kullanıyorum. İşlerini severek yaptıkları çok belli.
Cevapla

Bir cevap yazın

*

code

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför