Lenf Drenaj

Yoğun iş hayatı içinde olan kişilerde ayakta durmak ya da masa başında sürekli olarak oturma durumunda bulunan işlerde dolaşımda bazı aksaklıklar oluşur. Bu dolaşım bozuklukları sonucunda selülit başta olmak üzere birçok farklı durum ile karşılaşılabiliyor. Sürekli olarak ayakta durmak ya da oturmanın yol açtığı sıkıntıları ortadan kaldırmak ödemi vücuttan uzaklaştırmak, selülit gibi durumları ortadan kaldırmak, bölgesel zayıflamanın yaşanması ve de vücudun sıkılaşması için lenf drenaj işlemi uygulanabilir.

Lenf Drenaj Nasıl Yapılır?

Lenf drenaj uygulaması için vücuda basınç masajı yapabilen cihazlardan yararlanılır. Konu hakkında bilgisi bulunan uzman ve deneyimli kişilerden faydalanılarak yaptırılacak olan cihaz kullanımında vücuttaki lenfatik ve de venöz dolaşımının hızlandırılması sağlanır.

Cihazını uygulanması sonrasında damarlar arasında biriken sıvının drene edilmesi içinde ortam yaratılmış olur. Uygulama sayesinde lenf dolaşımı hızlanır. Lenf drenaj cihazı olarak adlandırılan bu alet ile ayak parmak ucundan bel yada boyna kadar yoğun bir masaj uygulamasının gerçekleştirilmesi mümkün olur.

Lenf Drenaj

Lenf Drenaj Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

  • Lenf drenaj cihazının kişiye uygulanması ile öncelikle vücutta bulunan toksin ve ödemin atılması sağlanır.
  • Bunun yanında dolaşımda hızlanır. Dolaşımın hızlanması hücre yenilenmesinin de hızlanmasına katkı yaratır. Kan ve lenf dolaşımının hızlanması ile bedende zaman içinde oluşan çeşitli sıkıntılarında giderilmesi mümkün olur.
  • Selülit gibi görüntü olarak sıkıntı yaratan bozukluklar ise dokular arasında sıkışan yağlar lenf sistemi içinde vücuttan uzaklaştırılır.
  • Hücrelere daha çok oksijen salınır ve bu da hem cilt yenilenmesine hem de canlanmasına destek olur.
  • Bedene detoks etkisi yaprak zararlılar vücuttan uzaklaştırılır.
  • Yağ yakım uygulaması sonrasında vücuttan yağ hücrelerinin uzaklaşmasına destek olur.
  • Masajın etkisi ile vücutta rahatlama yaşanır ve günün yorgunluğu atılır. Bedensel rahatlama sonucunda psikolojik olarak da rahatlama yaşanır.
  • Cilt sıkılaşarak daha fit ve daha güzel bir görüntüye kavuşur.
  • Hücrelere giden oksijen ve kan dolaşımının hızlanması sonucunda cilt yaralarında kısa sürede iyileşme görülür.

Kabızlık gibi sindirim sistemi bozuklukları da giderilmiş olur.

Detaylı Bilgi & Randevu

Telefon: 0212 559 85 85 – 0537 462 44 44
Adres: 9. Kısım Atrium Çarşısı 2. Kat No 122 Ataköy/İstanbul
Yol tarifi: https://her.is/2rWUr8g

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför