Keratin Kaynak

Keratin, tırnak ve saç yapısında, tahıllarda bulunan protein maddesidir. Kozmetik ürünlerinin birçoğunda keratin maddesine rastlamak mümkündür. Keratin kaynak ise, kimyasal herhangi bir içeriği olmayan, saçların dip kısmına özel bir yöntemle takılan ve saçın uzamasını, yoğunlaşmasını sağlayan kaynak saç yöntemidir.

Keratin kaynak saçınızın yoğunluk seviyesini artırırken aynı zamanda ombre, röfle ve benzeri boya işlemleri için saçlarınızın doğallığını korumanıza yardımcı olur. Saçlarınıza zarar vermeden uzamasını sağlamak için keratin kaynağı tercih edebilirsiniz.

Saçınıza kaynak yaptırmadan önce nasıl bir şey istediğinize karar vermeniz işlemin başarısını artırıyor. Saçların yapısı (düz, dalga, kıvırcık) saça kaç adet keratin kaynak tutamının eklenmesini belirleyeceğinden sonuca siz karar verebilirsiniz. Keratin kaynağın diğer birçok yöntemden farkı saçları doğal göstermesidir. Keratin kaynaklarla saçlarınızı istediğiniz modelde toplayabilir, şekil verebilirsiniz.

Çok tercih edilen ancak birçok kişinin kaynak saçlarıma zarar verir korkusuyla çekimser kaldığı keratin kaynakla ilgili merak ettiğiniz tüm soruları sizler için yanıtladık. Aklınıza takılan farklı sorularda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Keratin Kaynak İle İlgili Merak Edilen Sorular

Kısaca Keratin Kaynak Nasıl Yapılır?

Keratin kaynak uygulaması hem çok basit hem de çok özen istediği için incelikli bir iştir. Kaynak uygulanacak saçın çok dikkatli ayrılması gerekiyor. Saçın ayrımı dahi keratinin doğallığını etkiliyor. Saç telleri keratin maddesi sayesinde tutamlar halindedir. Bu tutamlar saç diplerinden yarım milimetre mesafeli şekilde saçın dip kısmına özel bir alet yardımıyla ısı vermek suretiyle yapıştırılır. Her kaynak tutamı, gerçek saç tutamlarının arasına karıştırılır. Keratin kaynakların saç diplerine yerleşimi doğallık açısından önemlidir. Bu nedenle mutlaka işi bilen uzman tarafından yapılmalı aksi halde saçlar toplandığında keratinler belli olur.

Keratin kaynak fiyatı ne kadar?

Kaynak yaptıracak kişinin saçı ve istediği saç yoğunluğuna göre keratin kaynak saç fiyatları değişiyor. Genellikle 60 – 200 adet arasında keratin saç tutamı kullanılıyor. Saçlarınıza kaç adet kaynak tutamı gerektiği inceleme sonucunda kararlaştırılır. Bu nedenle spesifik bir fiyat bilgisi vermek yanıltıcı olur. Ancak bu konuda daha detaylı bilgi almak için salonumuzla iletişime geçebilirsiniz.

Keratin kaynak nasıl çıkarılır?

Keratin kaynaklarınızı çıkartmak istiyorsanız eğer ve bunu ilk defa yapacaksanız bir profesyonelden yardım alabilirsiniz. Keratin kaynaklar, keratin kaynak çıkarma solüsyonu dökülerek çıkarılır. Solüsyon kaynak diplerine dökülür ve keratin maddesini gevşetir.

Keratin kaynak saça zarar verir mi?

Keratin saç kaynak zararlı mı? sorusu herkesin aklına geliyordur. Bu sorunun cevabı doğal olarak, keratin kaynakların saça zarar vermesi söz konusu değil. Keratin kaynakla ilgili dikkat edilmesi gereken iki nokta kaynağın takılması ve çıkarılması işlemlerinde işi bilen, profesyonel birini tercih etmektir. Bu iki nokta haricinde keratin kaynaklar saça zarar vermez.

Keratin kaynak saçı döker mi?

Keratin kaynak saç uygulaması saça zarar veren bir işlem değildir. Kaynak saçlarla ilgili bir şehir efsanesi olduğunu söyleyebiliriz. Saçınızda kaynak olması endişe verici olmamalıdır. Saçlarınız ancak hatalı kaynak uygulamasına bağlı dökülebilir. Saç derisinin zarar görmesi, saç diplerinin yıpratılması dökülmeyi tetikler.

Keratin kaynak saçı yıpratır mı?

Hayır. Kişinin saçının kaynak saç sebebiyle dökülmesi, kopması ya da yıpranması söz konusu değil. Elbette keratin kaynak bakımının ideal yapılmaması, zarar verici işlemler tercih edilmesi, kaynaklara baskı yapılması gibi etkenler saçları yıpratabilir.

Keratin kaynak evde çıkarılır mı?

Keratin kaynak evde çıkarılır. Ancak çok dikkat edilmelidir. Evde çıkarmanın yöntemleri şöyle: Yağ: Bebek yağı, zeytinyağı, badem yağı gibi saça faydalı olan yağları saç derinize sürün, havluyla sarın, on beş dakika beklettikten sonra saç diplerinizdeki keratinleri saçlarınızdan soyun. Soymak yerine taramayı da tercih edebilirsiniz. Ancak bu işlemin biraz zaman isteyeceğini bilmelisiniz. Alkol / aseton: Alkol ve aseton saç diplerindeki kaynak noktalarına uyguladığınızda keratinler çözülür ve kaynaklar çıkarılabilir. Alkol ve aseton saç diplerinde kurutucu etki yapacağından sadece bağlantı noktalarına sürmenizi öneririz. Doğru olan ise tüm işlemin bir uzman tarafından yapılmasıdır. Çünkü yapılabilecek bir hata saçlarınıza zarar verebilir.

Keratin kaynak asetonla çıkar mı?

Keratin kaynak evde nasıl çıkarılır sorusunun çözümlerinden biri asetondur. Evet, asetonla keratin kaynak çıkarılabilir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi saç derinize sürmeden, sadece keratin kaynağın bağ kısmına sürerek keratini soyabilirsiniz.

Keratin kaynak kaç ay kullanılır?

Keratin kaynaklarınızı 4 ila 7 ay arasında bir kullanım süresine sahiptir. Aslında kaynakların kullanım süresi saçınızın uzama süresine göre değişir. Genel süre 4 aydan 7 aya kadar uzayabiliyor.

Keratin kaynak ile mikro kaynak arasındaki fark nedir?

Mikro kaynak keratin kaynak farkı keratinin çok daha güçlü ve şeffaf bağlantı noktasına sahip olmasıdır. Keratin kaynak saçların uçları, kendi saçınızın dipleri ile birleştirilirken şeffaf bir bağ kurulur. Bu şeffaf bağ doğal saçın rengini alır ve doğal görünür. Diğer kaynak türlerinde bağlantı noktaları dikkatli bakıldığında kolayca fark ediliyor.

Keratin Kaynakla Bakımı ile İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Keratin kaynak öncesi sonrası çok fark edilen bir işlemdir. Zayıf ya da yıpranmış saç yapısı işlem sonrasında daha yumuşak, gür ve yoğun bir görünüme kavuşur. Bu görüntüyü korumak için saç bakımı dikkatli yapılmalıdır. Keratinli saçlar yıkanırken şampuan ve krem uygulamasında saçlar karıştırılarak değil akış yönüne doğru, dipten uca doğru yıkanmalıdır.
 • Saçlara fön çektirirken dip kısımlara uzun süre yüksek ısı uygulanmamalıdır. Keratinin saç diplerindeki tutucu gücü yoğun ısıya maruz kaldığında düşebilir.
 • Kaynak yapılacak saç temiz ve kuru olmalıdır. Ancak bir profesyonele yaptırıyorsanız eğer bu detaylar hakkında zaten bilgilendirilirsiniz.
 • Saç kremi asla saç diplerine uygulanmamalıdır. Saç kremi genel anlamda saç tutamlarında kullanılması gereken bir ürün olduğundan kremi diplerden uzak tutmayı unutmayın.
 • Saç diplerinde kaşıntı, deri deformasyonu, döküntü ve benzeri problemler varsa kaynak öncesinde mutlaka tedavi edilmelidir.
 • Eğer saçlarınızı boyatmayı planlıyorsanız önce boyama işlemini yaptırmanızda fayda var. Takılacak olan keratinler yeni saç renginize göre uyarlanır.

Keratin kaynak İstanbul gibi büyük bir metropolde çok fazla yerde yapılıyor ancak güvenilir yer bulmak hala çok zor. Salonumuz, uzun yıllara dayanan tecrübesi ve uzman kuaförüyle keratin saç başta olmak üzere tüm kaynak çeşitlerini başarıyla, kişiye özel şekilde uyguluyor. Keratin kaynak fiyatları ya da farklı bir konuda merak ettiğiniz her şey için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Keratin saç kaynak ile ilgili resimleri daha detaylı incelemek için keratin kaynak galerimizi inceleyebilirsiniz.

“Keratin Kaynak” ile ilgili 34 yorum var

Songül Korma
Süper Saçlar Saçlarım çok güzel oldu teşekkürler.
Cevapla
Selma Mutlu
Uygun Fiyat Yapılan işe göre fiyat gayet uygun.
Cevapla
Hamide Tonguç
Ham Saçlar Çok Kaliteli Kullandıkları saçlardan ilk başta çekindim. Ancak gerçekten de doğal saçlarımdan bir farkı yokmuş.
Cevapla
Halime Sırma
Ortam Çok Güzel Atrium Paris Kuaföre yaptığı kaliteli işçilik ve gösterdikleri alâkadan dolayı çok teşekkür ederim.
Cevapla
Gamze Soner
Keratin Kapsüller Keratinin insan vücudunda olduğunu biliyordum. Saçlara çok faydalıdır. Ancak saç kaynak uygulamalarında olduğunu bilmiyordum. Denedim gerçekten de sonuç muhteşem. Ham saçlar, kendi saçlarıma çok güzel bir şekilde uyum sağladı. İşçilik de mükemmeldi.
Cevapla
Gülizar Sırma
Keratin Mucizesi Keratin saç kaynak uygulamasını yaptırdıktan sonra saçlarımdaki değişimi fark ettim. Keratin ile saç kaynak uygulaması yapmak gerçekten de çok iyi bir fikir. Artık dolgulu ve uzun saçlara sahibim. Arkadaşlarım bu işin sırrını soruyorlar.
Cevapla
VACİDE AKBULUT
Yenilendim Uzun saç, yeni bir görünüş. Yapanların eline sağlık.
Cevapla
ZEHRA ÖZKOCA
Kullanışlı Keratin kaynak erimiyor ve yapışmıyor, istediğim kadar fön çekebiliyorum.
Cevapla
İLKAY METE
Saça Uygunluk Saçlarınız kalın telli ama az ve kısaysa keratin kaynak yaptırın. Uzun saçlı olmanın en güzel yolu.
Cevapla
MELİSA ERTANRIKULU
Kuaför Tavsiyesi Kuaförüm saçlarımın kalın, sık ama kısa olduğunu, keratin kaynakla uzun saçlı olabileceğimi söyledi. İyi ki onu dinlemişim.
Cevapla
NESLİHAN UYGURLAR
Saçın Yapısına Uygun Saçın kendisinin keratinden yapıldığını biliyordum. Bu yüzden kaynak yaptırmak için en uygun yöntemin keratin kaynak olacağını düşündüm. Sonuçta birbirine yabancı olmayan malzemeleri kullanmış oluyorsunuz. Ve sonuç umduğumdan bile iyi oldu. Şimdi uzun, gür ve yumuşak saçlarım var.
Cevapla
BELMA BAKIRCI
Çok Denedim Şov dünyasındayım, saçlarım benim için çok önemli, sürekli model değiştiririm. Saça en uygun olan kaynak saç metodunun keratin kaynak olduğunu söyleyebilirim. Hijyenik bir kere, değişik maddeler saça sürülmüyor. Üstelik şimdilerde bana göre fiyatı da çok uygun.
Cevapla
Gamze Tez
Teşekkürler Saçlarımın seyrekliği ve kolay uzamaması derdine son veren sizlere teşekkürler
Cevapla
Keziban Sarı
Çok Memnunum! Keratin kaynak sonucunda saçlarıma dilediğim işlemi yaptırabiliyorum.
Cevapla
Serpil Meriç
Alışamadım Kullanımı rahat olsa da saçlarımın gürlüğüne ve uzunluğuna sanırım henüz alışamadım.
Cevapla
Derya Yapıcı
Kaliteli Saçlar Son derece kaliteli saçlar ile sorunsuz bir yenilik yaşıyorum.
Cevapla
Sema Betül Parıl
En Doğal Saç Kaynak Uygulaması Keratin saç kaynak uygulaması oldukça doğal bir uygulama olup arzu ettiğim saçlara kısa sürede sahip olmama sebep oldu. Güler yüzünüz ve verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.
Cevapla
Dilek Güneş
Sağlıklı ve Doğal Saçlar Keratin saç kaynak uygulaması oldukça kısa zamanda arzu ettiğim saçlara kavuşmamı sağladı. Kullanımı da oldukça rahat olan bu kaynak sayesinde hem seyrek saçlarımdan kurtuldum hem de sağlıklı görünen saçlara kavuştum
Cevapla
Nil Musaoğlu
Keratin Kaynaktan Vazgeçmem Çünkü Saçlarım benim hazinem. Her kadın kadar özen göstermeye çalışıyorum. Arada değişiklik yapmak istediğimde de keratin kaynak yaptırmak için Atrium Paris Kuaföre gidiyorum. Çünkü hiç kullanılmamış kaynak maddesi kullanıyorlar ve kullanılan malzemeden emin oluyorum. Keratin kaynak tercih etmemin nedeni ise basit, keratin saçın ana hammaddesi
Cevapla
Serpil Şıngın
Hem Estetik Hem Hijyenik Hem doğal göründüğü için, hem daha hijyenik olduğu için, hem de estetik bir görünümü olduğundan keratin kaynak tercih ediyorum. Çok memnunum.
Cevapla
Ayşe Mut
Harikasınız Atrium Keratin kaynak yaptırmak için doğru adres Atrium Paris Kuaför. Harikasınız.
Cevapla
Elif Erdoğan
Saç Kaynak Deyince Keratin Kaynak Yoğun ve kalın telli saçlara sahibim. Saçlarım uzunluğundan da memnunum ama bir değişiklik yapıp keratin kaynak yaptırıp, saçlarımı uzatmaya karar verdim. % 100 garanti de Atrium Paris Kuaför tarafından verilince ortaya çıkan sonuca inanamadım. Tamamen doğal ve hiç anlaşılmıyor.
Cevapla
Aslı Gül
Keratin Kaynak Dışında Saç Kaynak Olamaz ki Keratin kaynaktan yapılan bir saç kaynaktan daha iyisi olamaz ki. Tamamen doğal ve asla saç da kaynak olduğu belli olmuyor.
Cevapla
Leyla Can
Bu Benim Saçım Keratin kaynak yaptırdığımda bu benim saçım dedim. Teşekkürler Atrium
Cevapla
Sinem Gözlü
Saçlarım daha dolgun Keratin maddesinin saçı besleyen ve saçın kendi doğal yapısında olan bir madde olduğunu bilmiyordum. Atrium’da saçlarım ile ilgilenen kişiler detaylı bir şekilde uygulamayı yaparken keratinin yararlarından da bahsettiler. Son derece ilgili ve tecrübeli personeller mevcut. Keratin kaynaklarımdan çok memnun kaldım.
Cevapla
Sıla Has
Güçlü saçlara sahibim Saçlarım biraz ince telli ve dayanıksızdı. Keratin kaynak işlemini yaptırdıktan sonra saçlarımın daha güçlü olduğuna şahit oldum. Kaliteli hizmetiniz ve ilgi alakanız için teşekkür ederim Atrium. Bundan sonra kaynak saçlarım için adresim belli oldu.
Cevapla
İpek Gündaş
Güvenilir ve kaliteli Keratin saçın kendi içinde olan bir madde olduğu için bu kaynak yöntemi en güveniliri gibi gözüküyor. Atrium Paris Kuaför Salonu’da keratin kaynak konusunda tamamen profesyonel diyebilirim. Saçlarımın yeni haline bayıldım.
Cevapla
Ceren Çoklu
Doğal görünüm Yeni yaptırdığım keratin kaynak uygulaması doğal saçlarım ile tamamen aynı durabiliyor. Hizmet kalitesi son derece üst seviyelerde. Teşekkür ederim Atrium.
Cevapla
Sema Tok
Hızlı ve kaliteli Keratin kaynak uygulamamı hızlı ve kaliteli bir şekilde tek seansta yaptığınız için teşekkürler.
Cevapla
Burcu Demir
Çok memnunum Yeni imajımdan son derece memnunum.
Cevapla
Şule Akyürek
Merhaba, kıvırcık saçlarımı düzleştirmek için botoks yaptırılabilinir mi?
Cevapla
  Bülent Yılmaz
  Merhabalar Şule Hanım, Saçlarınızı brezilya fönü yöntemi ile düzeltebiliriz. Detaylı bilgi için +90 212 559 85 85 üzerinden bize ulaşabilirsiniz.
  Cevapla
Sema
Keratin kaynak fiyatlarını öğrenebilir miyim?
Cevapla
  Bülent Yılmaz
  Merhabalar Sema Hanım, +90 212 559 85 85 numarası üzerinden bize ulaşırsanız daha detaylı bilgi verebiliriz.
  Cevapla

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.