Çin Saçı Neden Ucuz?

ucuz saç kaynağı 1

Saç kaynağında çok sorulan sorulardan bir tanesi Çin saçının ne olduğu hakkında sorular sorulardır.

Bir saç kaynağında en önemli unsur kesinlikle kullanılan saçın kalitesidir. Çin saçı denilen saç Çinlilerden kesilen saç değildir. Bu saçlara Çin saçı denilmesinin nedeni Çin de yapılan işlemden dolayıdır. Gerçek insan saçı çok pahalı ve günden güne azaldığı için devamlı olarak fiyatı yükselmektedir.

Gerçek bir saçın uzama süresi göz önüne alındığında 8 – 12 yıl gibi bir sürede kaynak olacak boyuta gelmektedir. Sektörün büyüklüğü gün geçtikçe yükseldiği için gerçek insan saçına talep fazlalaşması ve böylece fiyatlar he ray devamlı dolar bazında artmaktadır.

Çin Saçının İçindekiler

Çin saçında at kılı veya Çin’de yetişen bir hayvanın kılları karıştırılarak ya da saçın içine yapay saç karıştırılarak kılın üzerindeki pul tabakası alınır. Daha sonra bunların rengi kimyasallarla değiştirilir, üzerlerine silikon tabakası eklenir.

Çin saçları diğer saçlardan farklı olarak daha parlak ve yumuşaktır. Albenisi yüksek bir saçtır ve uçlarında kırık yoktur. İlk bakışta bunlar olumlu olarak gözükse de kullanmaya başlandığında karışmalar başlar. Normalde iyi bir saçın uçlarında kırık vardır.

Unutmayın iyi bir saç kaynak istiyorsanız mutlaka % 100 1. sınıf virgin saç kullanın ve % 40’a yakın fire alınmış olmasına dikkat ediniz. Saçar baş kısmında 30 cm kadar aynı boyda gelmesi gerekir.

Saç Kaynak Çeşitleri Nelerdir? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.