Maskeler

Cilt bakımı için kullanılan maskeler uzmanlar tarafından yapılan cilt değerlendirme analizinize göre önerilen ürün kullanımı ile gerçekleştirilmesi gerekir. Aksi takdirde istenen sonuca ulaşmamanın yanında cildinizi tahriş edebilir, kurutabilir ya da yağ dengesini bozabilirsiniz.

Günümüzde sıklıkla kullanılan pembe maske, meyve maskeleri, kil maskeleri ve buna benzer maskeler doğru tene uygulandığında fayda sağlar. Maske uygulamanızı profesyonel destek sunan merkezlerde yaptırılan cilt taramanızın arkasından yaptırabilir ve önerilen ürünü kullanabilirsiniz.

cilt maskesi

Maskeler Ne İşe Yarar?

Maskeler içeriklerine göre farklı ihtiyaçlara cevaplar. Kimisi nemlendirme amacı ile yapılırken kimisi yağ dengesinin sağlanması için uygulanıyor. İçeriklerinde bulunan ürünler ile ne ile ilgili olarak fayda sağladığını anlamak mümkün olur. Uzman tarafından cilt tarama testiniz yapıldıktan sonra cildiniz için gerekli olan tedavinin yapılabilmesi için önerilen maskeyi kullanabilirsiniz.

Profesyonel Desteğin Önemi ve Maske Çeşitleri

Meyve maskeleri genellikle yorgun ciltle canlılık kazandırmak için uygulanırken sivilce izleri ve cilt kırışıklıklar içinde pembe maske uygulanabiliyor. Bunun yanı sıra yağ dengesinin sağlanması için killi ya da limon içerikli maskeler kullanılabilir. Fakat cildinizin hassasiyeti de bu durumda oldukça önemlidir. Hassas olan bir ten tahriş olacaktır. Bu da tedavinin uzamasına sebep olurken cilt yapısına da zarar verebilir.

maskeler

Profesyonel destek alarak cilt kırışıkları ya da cilt lekelerine de kalıcı çözümler bulabilirsiniz. Aylık olarak yapılacak olana klasik cilt bakımları ile cildiniz tazelenir ve hücre yenilenmesi de hızlanır. Klasik cilt bakım uygulamasına ilave olarak cilt leke tedaviniz ya da akne tedavinizde eklenebilir. Bunun yanı sıra cilt kırışıklıklarına karşı da uygulamalarınız yapılabilir. Böylelikle hem derinlemesine cilt temizliği yapılırken hem de gerekli olan cilt bakımınız gerçekleştirilerek bulunan cilt sorununuz giderilirken, cilt probleminin tekrar oluşumunun da önüne geçilmiş olur.

Maske Uygulaması Nasıl Yapılır?

Merkezde yapılacak olan maske uygulaması için öncelikle cilt tipiniz ve cilt probleminiz saptanır. Sonrasında cildiniz temizlenip olası makyaj atıkları ya da çeşitli kirlerden arınan temiz tene tonik işlemi yapılır. Bir süre bekletilen cilde maske uygulanır. Son olarak nemlendirme işlemi yapılır.

Detaylı Bilgi & Randevu

Telefon: 0212 559 85 85 – 0537 462 44 44
Adres: 9. Kısım Atrium Çarşısı 2. Kat No 122 Ataköy/İstanbul
Yol tarifi: https://her.is/2rWUr8g

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför