Mezoterapi

Orta deri tabakasına enzim, aminoasit, mineral ve çeşitli ilaçların verilmesi işlemine mezoterapi adı veriliyor. Dünya da ilk olarak 1952 yılında uygulanamaya başlanan mezoterapi uygulaması günümüze kadar gelişerek farklı birçok amaca uygun hale getirilip daha kolay ve ağrısız bir yöntem haline getiridir. Orta deri tedavisi adı ile ifade edilen bu uygulama vücut yapısına, ne için uygulandığına göre de değişiklik gösteren seans aralıklarında yapılır. Fakat yaklaşık iki ya da üçüncü seans sonrasında farkın hissedilmesi ya da tedavinin gerçekleşmesi mümkün olabilir.

Mezoterapinin Fayda Sağladığı Durumlar

Mezoterapi özellikle selülit gibi cilt dokusunda oluşan sıkıntılı durumların tedavisinde uygulanıyor. Bunun yanı sıra bölgesel yağlanmaların giderilesi konusunda da destek sağlayan uygulama ayrıca yüz gençleştirme, cilt dokularının iyileştirilmesinde, saç dökülmesi tedavisinde uygulanıyor.

mezoterapi

Mezoterapi Yönteminin Uygulanmaması Gereken Kişiler

Mezoterapi uygulaması özellikle hamilelerde uygulanmayacak olan bir yöntemdir. Bunun yanı sıra felç geçirmiş olanlar, kanser hastaları, kan pıhtılaşması gibi sıkıntılı durum yaşayanlarda, şeker hastalığı olan kişilerde bu uygulamanın yapılması sakıncalı olan kişilerdir. Aynı zamanda kalp hastalığı olan kişilerde de mezoterapi uygulamasının yapılması önerilmez.

Selülit Mezoterapisi

Ciltte portakal kabuğu görüntüsü olarak ifade edilen selülit kadın ya da erkek fark etmeksizin her cinsiyet ve yaşta görülebilir. Bu sorun genellikle lenf drenaj sisteminde oluşan bozukluk sonrasında ortaya çıkar. Selülit görüntüsünün giderilmesi için uygulanacak olan selülit mezoterapisi hafta da bir kez olmak üzere dört illa on hafta arasında değişen bir süre sonucunda fayda sağlanabilir. Selülit uygulaması içinde kişi belli bir diyet programına uyarak işlemine devam edip sonrasında bu diyette devam eder ise sonuçlar kalıcı olacaktır.

mezoterapi işlemi

Mezoterapi uygulaması ile cilt altına iletilecek olan maddeler selülit oluşuna sebep olan durumun yok edilmesi için kan dolaşımını hızlandırırken aynı zamanda lenf dolaşımında hızlanmasını sağlayarak selülit giderilmesine destek olur. Bu uygulama ile sertleşmiş olan bağ dokuları düzeltilir ve yağ depoları çözülür. Mezoterapi uygulama yöntemi ile verilecek olan ilaç ile deri alt tabakasında iyileşme sağlanırken cilt dokusunda düzelme ve iyileşme gerçekleşir.

Detaylı Bilgi & Randevu

Telefon: 0212 559 85 85 – 0537 462 44 44
Adres: 9. Kısım Atrium Çarşısı 2. Kat No 122 Ataköy/İstanbul
Yol tarifi: https://her.is/2rWUr8g

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför