Dermabrazyon

Cilt yenileme, lekelerin giderilmesi daha canlı ve daha sağlıklı bir tene kavuşmak için uygulanabilen birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerden biri olan dermabrazyon ise oldukça etkili bir uygulama olup cildin üst tabakasını soyma amacı ile yapılır. Böylece zararsız olan ve normal olan tene kavuşmak mümkün olur.

Sadece leke ve sivilce izleri değil aynı zamanda dövmelerinde giderilmesinde etkili olan dermabrazyon uygulamasında kullanılan fırça döner başlıklı olup hızla dönemsi ile cildin üst tabakasının soyulmasına yardımcı olur. Bu uygulamayı yaptıracağınızı zaman yüzünüzde uçuk ya da sivilce olmamasına dikkat etmenin yanı sıra kan sulandırıcı içilmemesi, sigarayı birkaç gün içmemek ve yaz aylarında olmak da önemlidir. Bir cilt yenileme işlemi olan dermabrazyon, konusunda uzman olan kişilerce yaptırılması gereken bir cilt tedavi işlemidir.

Dermabrazyon

Uygulama döner bir fırça benzeri alet ile yapılamakta olup üst tabakada bulunan sorunlu cilt örtüsünün kaldırılıp yeni ve taze olan cilt tabakasına geçilene kadar devam edilebilir. Uygulama sırasında ve sonrasında uzman kontrolünde olanız ve tavsiye edilen tüm kurallara uyulması önerirli. Aks takdirde yarar yerine zarar ile karşılaşmanız söz konusu olabilir.

Dermabrazyon Kaç Seans Yapılır?

Dermabrazyon tedavi işlemi yaklaşık olarak yarım saat sürer. Seans araları yaklaşık iki hafta olup üç ya da altı seans arasında ciltte bulunan sıkıntıya göre devam edilebilir.

Dermabrazyon işlemi

Dermabrazyon Tedavisi Sonrası Ne Yapılır?

Dermabrazyon tedavisi sonrasında güneşten mümkün olduğunca uzak durulmaması ve güneş kremi kullanılması önerilir. Bunun yanı sıra ağır egzersizler, sauna gibi faaliyetlerden uzak durulması da önerilir. Antioksidan nemlendirici kullanımı önerilir. Uygulama sonrasında çok nadir olarak kızarıklık meydana gelebiliyor. Genellikle bu duruma rastlanamaz. Özellikle koyu tene sahip olan kişilerde dermabrazyon tedavisi uygulanırken dikkatli olunması ve iz kalmamasına sağlanması önerilir.

Dermabrazyon Tedavisinin Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Dermabrazyon tedavisinde ilk seans sonrasında cilt dokusunda değişmeler göze çarpar. Fakat tedavinin daha iyi ve etkili olması için en az üç seans yapılması önerilir.

Detaylı Bilgi & Randevu

Telefon: 0212 559 85 85 – 0537 462 44 44
Adres: 9. Kısım Atrium Çarşısı 2. Kat No 122 Ataköy/İstanbul
Yol tarifi: https://her.is/2rWUr8g

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför