Saçlardaki Keratin Eksikliği Nasıl Anlaşılır?

Saçlardaki Keratin Eksikliği Nasıl Anlaşılır?

Saçlarınıza bakım yapmadan önce saçlarınızı tanımanız avantajlı duruma geçebilmenizi sağlar. Hangi durumlarda ne gibi eksikliklerden dolayı saçlarınıza uygun olabilecek bakım yaparsanız kendi saçlarınızın doktoru olabilirsiniz. Zaman içerisinde saç tellerinde yer alan keratin miktarı azalmaya başlayabilir. Azalan bu keratin, tekrar saçlara kazandırılmazsa saçlarda gözle görülür şekilde bir bakımsızlık ortaya çıkar.

Solgunlaşmaya başlayan saçlar, yıpranmamış olsa bile yıpranmış görünerek sizi rahatsız edebilir. Ayrıca keratin eksikliğinden dolayı canlılığını kaybeden saçlar matlaşır ve sönük gözükmeye başlar. Saçınıza hacim kazandırmak, mat görünümünü ortadan kaldırmak için ise saçınıza keratin takviyesi yapmanız gerekmektedir. Saçlardaki keratin eksikliği kendisini farklı şekillerde gösterir.

Keratin Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Keratin eksikliğini anlayabilmek için saçınızı dikkatli bir şekilde incelemelisiniz. Saç tellerinde ve uç kısımlarda nokta nokta izler görüyorsanız saçlarınızda keratin eksikliği var demektir. Keratin eksikliğini gidermek için özel formüller ile hazırlanmış mineral ve nem desteğinde bulunabileceğiniz keratin desteğinden yararlanabilirsiniz.

Keratin uygulamasından yararlandıktan sonra saçlarınızın eski formuna kavuştuğunu görmeye başlayabilirsiniz. Ancak keratin yapacağınız zaman bu alanda uzmanlaşmış ve tecrübe sahibi olmuş kişileri tercih etmelisiniz. Aksi takdirde saçınıza bilinçsiz bir şekilde uygulanan keratin uygulamasından dolayı zarar verebilirsiniz.

Saçın kendi içerisinde yer alan keratin maddesini saçınıza uygulamanızın herhangi bir sakıncası yoktur. Güvenilir yerlerde bu işlemi gönül rahatlığıyla yaptırtabilirsiniz.

Keratin Nedir? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför