Yaz Mevsiminde Saçların Yağlanmasını Önleyebilecek Yöntemler

Yaz Mevsiminde Saçların Yağlanmasını Önleyebilecek Yöntemler

Yağlı saçlara sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, saç bakımı konusunda biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz. Özenerek şekillendirdiğiniz saçlarınız aynı günün akşamında tekrar bozulmak zorunda kalabilir. Neredeyse her gün yıkanma ihtiyacı duyulan yağlı saçları yıkamazsanız, bir sonraki gün şekil almayan saçlar ortaya çıkabilir. Bir diğer yandan ise saç derisine sürekli işlem uygulandığı için baş derisinde yüksek sebum üretilmeye başlanabilir.

Peki yağlı saçlardan kurtulmak için ne yapmak gerekir ve özellikle yaz aylarında daha da fazla yağlanan saçlar için çözüm nedir? Burada ilk olarak sudan korkmamanız gerektiğini ve suyu doğru şekilde kullanmanız gerektiğini unutmamalısınız. Saçlarınızı arındıracağınız zaman sıcak sudan uzak durmalısınız. Su ne kadar sıcak olursa yağ dengesi bozulur, sebum üretimi de artar. Yağdan kurtulmak istediğiniz zaman saçlarınızın daha kötü bir hal almasını istemiyorsanız saç bakımı yaparken yıkama suyunuzun ılık olmasına özen göstermelisiniz.

Yağlı Saçlar için Öneriler

Sıcak havalarda daha fazla yağlanan saçlarınızı yıkarken saç derisine fazla temas etmemelisiniz. Ayrıca belirli bakım ürünlerini de kullanmaya başlayabilirsiniz. Saç uzmanları haftada 2 defa saçların yıkanmasını tavsiye etmektedir. 3 gün aralıklı olarak saç yıkamak da uygundur. Bu süreç içerisinde yağı kuru olan şampuanlar kullanmalısınız. İki yıkama arasındaki süreyi uzun tutabilecek özelliklere sahip olan şampuanlar işinizi görecektir. Aksi takdirde sık yıkamadan dolayı aşırı yağlanma ve mat bir görünüm ortaya çıkabilmektedir.

Saçlardaki Keratin Eksikliği Nasıl Anlaşılır? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.