Kaşıntılı Saç Derisi ve Kepekten Nasıl Kurtulunur?

Kaşıntılı Saç Derisi ve Kepekten Nasıl Kurtulunur

Günümüzde çok sayıda kişi saç derisinde sürekli kaşıntı olmasından şikayet ediyor. Çoğu zaman kaşıntılı saç derisi durumuna kepek de eşlik ediyor. Günlük hayatı da olumsuz etkileyebildiği için son derece rahatsız edici bir duruma dönüşen kepek ve kaşıntılı saç derisi aslında bazı rahatsızlıkların habercisi de olabilir.

Saç Derisi Neden Kaşınır?

Egzama, mantar enfeksiyonu, diyabet, dermatit, ciltte aşırı kuruluk gibi pek çok rahatsızlık kendini kaşıntılı saç derisi ve kepek gibi belirtilerle ortaya koyuyor. Bu nedenle söz konusu problemi yaşayanlara mutlaka bir cilt doktoruna görünmesi öncelikli tavsiyemizdir. Saçların yıkama sonrasında çok iyi durulanmaması da bu sorunu beraberinde getirebiliyor.

Özellikle şampuan ve saç kremi saç derisinde kalıntı bırakabilen ürünlerdir. Yıkama esnasında çok fazla şampuan ve saç kremi kullanılmaması gerekiyor. Aynı zamanda yıkamadan sonra saçlarınızı çok iyi durulamanız da bu sorunu yaşamamak için dikkat etmeniz gereken hususlar arasında yer alıyor. Saç derisindeki kaşıntı sorunu Hindistan cevizi yağı ile ortadan kaldırabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır?

Hindistan cevizi yağını çok az oranda ısıtmanız gerekiyor. Sonrasında saçınıza uygulayın ve yaklaşık 40 dakika bekleyin. Bu sürenin sonunda saçlarınızı her zaman olduğu gibi yıkayın. Saç köklerindeki nem dengesini yeniden kazanmayı sağlayan Hindistan cevizi yağı aynı zamanda tahriş olmuş saç derisini de onarma gibi önemli bir özelliğe sahip. Bu işlemi haftada 1 defa yapabilirsiniz.

İncelen Saç Kalınlaşabilir mi? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.