Saç Kaynak Nasıl Takılır?

Saç Kaynak Nasıl Takılır?

Kaynak saç uygulaması ile saçlarınızın daha uzun ve daha gür bir görünüm almasını sağlayabilirsiniz. Artık çok daha yeni tekniklerle uygulanan kaynak saç işleminde kaynak saçların gerçek saçlarınıza nasıl takıldığı değişebiliyor. Çünkü hangi kaynak yönteminin tercih edildiğine bağlı olarak kullanılan malzemeler de değişiyor.

Kaynak Saçlar Nasıl Tutturulur?

Boncuk kaynak saç işleminde halka şeklindeki bir aparat kaynak saç ile doğal saça geçiriliyor. Sonrasında pense benzeri bir malzeme ile halka şeklindeki aparat sıkıştırılıyor. Ancak bazı kaynak saç yöntemlerinde yapıştırıcı bir malzeme de kullanılabiliyor. Örneğin keratin kaynak saç işleminde keratin adlı malzeme yapıştırıcı olarak kullanılır. Fakat kaynakların çıkarılması için saçların kesilmesi gerekmez. Keratini çözen bir solüsyon kullanılır.

Mikro kaynak saç yönteminde ise çok küçük olan kapsüller kullanılarak kaynak saçların doğal saçlara tutturulması sağlanıyor. Bu kapsüller şeffaf yapıda ve uygulamadan sonra saçların doğal renginden görünüyor. Böylece saçlarda kaynak olduğunu dışarıdan görünmesi mümkün olmuyor. Bu yönüyle sıklıkla tercih edilen bir işleme dönüştüğünü belirtebiliriz.

Kaynak Saç Sonrası Neler Yapılabilir?

Kaynak işleminde saçlar saç diplerine olabildiğince yakın bir şekilde tutturulur. Bu sayede daha uzun bir kullanım ömrüne sahip olması da mümkün hale gelir. Saçlar tutamlara ayrılarak ihtiyaç duyulan oranda aralıklar bırakılacak şekilde kaynak işlemi gerçekleştirilir. Bu işlemden sonra saçlarınıza özel bir bakım uygulamanız gerekmiyor. Saçlarınızı eskiden olduğu gibi yıkayabilir, kurutabilir, fön çektirebilir ya da dilediğiniz şekli kolayca verebilirsiniz.

Saç Kaynak Bakımı başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför