Boncuk Saç Kaynak Nasıl Takılır?

Boncuk Saç Kaynak Nasıl Takılır

Sıklıkla tercih edilen kaynak saç yöntemlerinden biri de boncuk kaynak işlemidir. Halka saç kaynak olarak da bilinen bu işlemde kaynak saçlar öncelikle tutamlara ayrılır. İstenen saç uzunluğunu ya da saç yoğunluğunu elde etmek için kaç adet kaynak işleminin yapılacağına karar verilir ve sonrasında da uygulama aşamasına geçilir.

Boncuk Saç Kaynak İşlemine Hazırlık

Kaynak saçlar gerçek saçlara ortası delik olan, halka şeklindeki bir aparat kullanılarak geçirilir. Sonrasında ise halka şeklindeki bu aparat bir pense yardımı ile sıkıştırılır ve bu sayede kaynak saçlar gerçek saçlara tutturulur. Bu işlemde herhangi bir yapıştırıcı malzeme kullanılmaz. Bu nedenle alerjik bir bünyeye sahip olanlar için en ideal kaynak saç tekniklerinden birinin halka kaynak olduğunu belirtebiliriz.

Boncuk Saç Kaynak Saçlara Zarar Verir mi?

Kaynak saç yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettiği hususlardan biri de boncuk kaynak yönteminin saçlara zarar verip vermediği oluyor. Bu işlem saçlara herhangi bir zarar vermez. Dileyen herkes gönül rahatlığı ile boncuk saç kaynak işleminden faydalanarak daha uzun saçlara sahip olabilir. Aynı zamanda bu işlem saçlarınızın çok daha gür görünmesini de sağlar. Kullanım süresi saçlarınızın uzama hızına bağlı olarak değişebilir. Bu süre dolduğunda saçlarınıza hiç bir zarar vermeden kaynaklar çıkarılabilir ve yeniden kaynak işlemi yaptırmanızda da bir sakınca olmaz. Sadece profesyonel bir kaynak saç merkezini tercih etmeniz gerekiyor.

B Vitamini Saça Nasıl Uygulanır? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.