Ombreli Saç Kaynak

ombreli saç kaynak

2000’li yıllarla başlayan ombreli saç modası günümüzde ombreli saç kaynak şeklinde de kendini göstermektedir. Son teknoloji saç kaynak teknikleri arasında yer bulan ombreli saç kaynak, bir saç kaynak tekniği olmasa da renklendirme adına oldukça iddialı bir seçenek olarak değerlendirebilir.

Ombreli Saç Kaynak Nedir?

“Ombreli saç kaynak nedir?” sorusunu cevaplamadan önce saç kaynak ve çeşitleri hakkında açıklama yapmak gerekir. Saç kaynak, yeterli uzunluğa ve hacme sahip olmayan saçlara yapılan saç ekleme işidir. Daha detaylı ifade etmek gerekirse, belirli bir saç tutamına farklı teknikler kullanılarak saç eklenir. Böylece saçlar istenen uzunlukta ve hacimde olur. Günümüz teknolojileri sayesinde 5 cm uzunluktaki saça bile kaynak saç yapılabilmektedir.

Ombreli saç kaynak işlemi, aynı saç kaynak teknikleriyle yapılır. Ombreli saç kaynak uygulaması yaparken saç protezi saçın belli bölgelerine eklenerek hacim verilir ve istenilen renk geçişleri sağlanır. Ombreli saç kaynak modelinde saçlarınızın dip renginden uçlarına doğru renk geçişleri uygulanır. Kaynak saç ombre ile saç uçlarına geçişli bir renk ve ışıltı verilerek doğal bir görünüm sağlanır.

Ombreli Saç Kaynak Uygulaması Nasıl Yapılır?

Saç kaynak işlemlerinin hepsinde temel iki hedef vardır. Bunlardan bir tanesi kısa saçları tek işlemle uzun hale getirmek, diğeri de hacimsiz ve cansız görünen saçları gür, hacimli ve sağlıklı hale dönüştürmektir. Ombre modasının ortaya çıkışıyla saç kaynak işlemlerinde de ombreli saç kaynak çeşitleri uygulanmaya başlamıştır.

Ombreli saç kaynak işlemi yapılırken saçlarda diplerden uçlara doğru açılan doğal görünümlü sonuçlar elde edilir. Saçın diplerine eklenen keratin ya da mikro kaynak gibi daha ince işçilikli ve doğal görünen yöntemlerle hacimli ve sağlıklı saçlara kavuşmak mümkündür. Bu saç kaynak yöntemleri ince ve cansız saçlarda uygulamak için idealdir. Ombreli saç kaynak uygulamasında saçlarınız kaynak işleminden sonra renklendirilebileceği gibi kaynak öncesinde de boyama işlemi yapılabilir. Ayrıca kısa fakat daha gür saçlar için de ombreli saç kaynak uygulaması halka saç kaynak yöntemiyle yapılabilir.

Ombreli Saç Kaynak Çeşitleri Nelerdir?

Her geçen gün gelişen kuaförlük çalışmaları saç kaynak çeşitliliğine de yansımış durumdadır. Bu çeşitliliğin ombreli saç kaynak modellerine yansımasını şu şekilde ifade etmek mümkündür:

  • Ombreli Halka Kaynak Saç: Bu saç kaynak çeşidi daha çok yoğun ve hacimli saçlarda uygulanan bir işlem olup ucunda halka bulunan saç tutamları saç diplerine pense yardımıyla preslenerek uygulanır. Kaynak saçlar üzerine ombre işlemi uygulanarak doğal saçın birkaç ton açığı ya da doğal saçlarda iddialı bir görünüm oluşturacak canlı renkler tercih edilebilir.
  • Ombreli Mikro Kaynak Saç: Mikro kaynak saç teknolojisi son moda saç kaynak teknolojilerindendir. Mikro kaynak görünmez saç kaynak olarak da bilinir. Bu saç kaynak uygulamasında ince saç tutamları küçük kapsül uçlarla birleştirilir. Bu uçlar ısıyla çalışır ve gerçek saçınızla uyumludur. Ombreli mikro saç kaynak modelinde başkalarının saçınızda kaynak olduğunu anlaması oldukça zordur. Ombre mikro kaynak saç yaparken boya yapıp sonra normal kaynak işlemine geçilebileceği gibi kaynaktan sonra da ombre yapılabilir.
  • Ombreli Keratin Kaynak Saç: Keratin saçın doğal yapı taşlarından biridir. Ombreli keratin saç kaynak işleminde keratin doğal saç ile kaynak saç arasında yapıştırıcı görevi görür. Saçın kendi renginden daha açık renge doğru boyarken açma işlemi yapılabilir ya da ombreli keratin kaynak saç öncesinde de ek saçlara boyama işlemi yapılabilir.

Gri Ombreli Saç Kaynak Uygulaması

Son dönemlerde oldukça tercih edilen marjinal saç renkleri arasında en sık kullanılanlardan biri de gri renktir. Gri saç rengi saçını doğal olarak kullanmak isteyen ve boyatmak istemeyenlerin yanında gençler arasında da uygulanan popüler bir renktir. Fakat diplerden uca tam bir bütün halinde kullanılan gri saçtan ziyade, dipleri koyu renge doğru boyarken alt kısımlara uygulama yapılan gri ombre daha estetik bir görünüm kazandırır.

Gri ombreyi doğal saçlar üzerinden uygulamanın yanında kaynak saç ile de gri ombre uygulaması yaptırmak oldukça trend olmuş durumdadır. Gri ombre saç kaynak doğal tonlardaki kumral, kahve, kestane gibi renklere uygulanabilir. Fakat daha etkili ve iddialı görünüm için gri ombre kaynak siyah saça uygulanabilir. Siyah saça ombre kaynak her saç kaynak uygulamasında yapılabilecek bir işlemdir. Saç kaynak yaptırdıktan sonra üzerinden boyama işlemi yapılabileceği gibi önceden renklendirilmiş gri saç tutamları ile de farklı bir görünüm sağlamak mümkündür. Gri ombre kaynak saç işleminde boyarken açma işlemi yapmak gerekebilir. Çünkü saç kaynak uygulamalarında kullanılan saçlar gerçek saçlardır, bu saçların önce platin tonlara açılıp daha sonra griye boyanması gerekir.

Kısa Saça Ombreli Saç Kaynak Uygulaması

“Kısa saça ombreli saç kaynak yapılır mı?” sorusu oldukça merak edilmektedir. Zaman zaman saçların sağlığını kaybetmesi ya da yanlış saç uygulamalarının uygulanması nedeniyle saçları kısa kestirmek durumda kalabilirsiniz. Bazen de anlık ruh haliyle kısa kestirip pişmanlık duyabilirsiniz, belki de sadece uzun süredir kullandığınız kısa saçlardan sıkılmış olabilirsiniz. İşte böyle anlarda sadece saç kaynak yaptırarak hemen saçlarınızı uzatmak mümkün ve oldukça kolaydır. Ayrıca saç kaynakta tek renge bağlı kalmak yerine ombreli saç kaynak işlemi de yaptırabilirsiniz. Kısa saça ombre kaynak işlemi halka, mikro ya da keratin saç kaynak uygulamalarından en uygun olanıyla yapılabilir.

Ombreli saç kaynak uygulamalarında merak edilen sorulardan biri de “saç kaynak işleminde kullanılan saçlar doğal insan saçı mıdır?” sorusudur. Bu soruya “evet 100 gerçek doğal insan saçıdır.” demek mümkündür. Ombreli saç kaynak işlemi de diğer saç kaynak uygulamaları gibi gerçek insan saçı kullanılarak yapılır. Saçın kalitesine ve ne gürlükte olacağına ombreli saç kaynak uygulaması öncesinde kuaförle birlikte karar verirsiniz. Ayrıca ombreli saç kaynak ile ilgili en çok sorulan diğer soru da “kaynak saçlarımıza her türlü işlemi yapabilir miyiz?” sorusudur. Kendi saçınıza yaptığınız işlemlerin tümünü ombreli saç kaynak uygulamasında yapmanız mümkündür. Ombreli saç kaynak sonrası saç bakımı ve saç uygulamalarının tümünde zaten kuaförünüz size yol gösterecektir.

Ombreli Saç Kaynak Fiyatları Nedir?

Saçlarını kısa zamanda uzatmak ya da daha gür ve sağlıklı görünmesini sağlamak isteyenler arasında cevabı en çok merak edilen konulardan biri saç kaynak fiyatlarıdır. Saç kaynak fiyat politikasında öncelikli olarak fiyat belirleyen etken kaç adet saç ekleneceği ve eklenecek saçın kalitesidir. Ombreli saç kaynak uygulamaları için de aynı durum söz konusu olup bir de boyama işlemi fiyatı eklenmektedir. Ombre kaynak saç fiyatları belirlenirken kaç adet saç takılacağı, hangi ombreli saç kaynak uygulaması yapılacağı gibi etkenler üzerinden değerlendirme yapılır. Ombre kaynak saç fiyatları İstanbul bölgesinde alternatif çokluğu nedeniyle farklılıklar gösterir. Fakat bu noktada beklentilerinize cevap verebilecek, sizi anlayabilecek ve kaliteden ödün vermeyecek bir kuaförle çalışmak son derece önemlidir. Tüm saç kaynak uygulamalarında olduğu gibi ombreli saç kaynak uygulaması için de Atrium Paris Kuaför sizleri mutlu etmek için hizmetinizdedir.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.