Doğal Saç Sarartıcı Nasıl Yapılır?

Doğal Saç Sarartıcı Nasıl Yapılır?

Koyu renkli doğal saçlarınızın rengini açmak ve daha sarı renkli saçlara sahip olmak istiyorsanız kendi evinizin ortamında deneyebileceğiniz farklı yöntemlerden yararlanabilirsiniz. Herhangi bir kimyasal kullanmadan uygulayabileceğiniz bu yöntemler sayesinde saçlarınızı sarartabilirsiniz.

Limon

Saç renginizi sarartmak istiyorsanız en eski ve güvenilir yöntemler arasında yer alan limon uygulamasını deneyebilirsiniz. Limon ile saçlarınızı sarartmak istiyorsanız ilk önce bir su bardağının 4’te 1’i kadar limon suyu ve diğer kısmına ise su koyun. Bu karışımı sprey ağızlı olan şişeye aktarın ve saç derinize gelmeyecek şekilde saçlarınıza sıkın.

Tarak ile saçlarınızı tarayarak karışımın iyice saçınıza yayılmasını sağlayın. Yarım saat güneşte bekledikten sonra bir buçuk saat kadar bir süre de normal şekilde bekleyin. Daha sonra saçlarınızı yıkayın fakat saç kremi kullanmayı asla unutmayın. Limon ile güneşte beklediğiniz zaman saçlarınızda kuruma meydana gelebilir.

Zeytinyağı

Zeytinyağı, saçınızdaki nem dengesinin korunmasını sağlar. Fakat zeytinyağı aynı zamanda saç renginizin açılması konusunda da size destek sağlar. Güneşli bir gün olduğunu düşündüğünüz günlerden birinde saçınızın tamamına zeytinyağı sürün. Balkon veya bahçenizde 1 saat kadar saçlarınızı hafifçe tarayın.

Saçlarınızı zeytinyağından arındırabilmek için ise iyice yıkayın ve durulayın. Bu yöntemi yaptığınız zaman aynı zamanda saçlarınıza da doğal bakım yapmış olursunuz. Bu kürü haftada 3 defa uygulayabilirsiniz.

Papatya Çayı

Papatya çayı ile de saçlarınızı sarartma işlemini yapabilirsiniz. Bir demlik papatya çayı demledikten sonra soğuyana kadar bekleyin. Bu işlemden sonra saçlarınızı yıkayın ve krem kullanın. Durulama işlemini ise soğuttuğunuz papatya çayı ile yapmaya özen gösterin.

Bu yöntemi daha kolay uygulayabilmek istiyorsanız ıslak saçlara uygulamayı deneyebilirsiniz. Diğer tüm saç rengi açma yöntemlerinde olduğu gibi iki saat kadar güneşli bir ortamda bekleyin ve saçlarınızı yıkayarak işlemi sonlandırın.

Bu işlemi aynı şekilde bal ile de yapabilirsiniz. Sprey şişenizin içerisinde eşit seviyede bal ve limon suyu koyup çalkaladıktan sonra spreyi saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Bal aynı zamanda saçlarınızın her zamankinden daha güçlü olmasına da katkı sağlayacak ve sizi mutlu edecektir.

Boyadan Yanan Saçlar Nasıl Düzeltilir? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför