5 Adımda Yaz Aylarında Boyalı Saçları Koruma Yöntemleri

5 Adımda Yaz Aylarında Boyalı Saçları Koruma Yöntemleri

Yaz aylarında saç renginizi koruyabilmek ve saç boyanızın uzun süre boyunca dayanıklı kalmasını istiyorsanız ekstra bakım yapmalısınız. Deniz suyu, klor ve uzun süre boyunca güneşte kaldığınız zaman saçınızın rengi çok çabuk bir şekilde değişir ve boyanız akmaya başlar. Yaz aylarında saç boyanızı ve renginizi koruyabilmeniz için 6 farklı adımı sizlerle paylaşıyoruz.

  1. Boyamadan 1 Hafta Önce Saçınıza Bakım Yapın

Sağlıklı saçlara sahip olduğunuz zaman saç boyanız daha uzun süre gider. Boyayı daha iyi tutabilecek olan bu yöntem için saç boyası yapmadan 1 hafta önce ya da 2 hafta önce bitkisel yağlar kullanmaya başlayabilirsiniz. Saçınıza bakım ve onarım işlemleri yapmanız boyanızın daha verimli kullanılabilmesini sağlar.

  1. Kuaförünüzün Saçınız için Sağlıklı Yöntemleri Kullandığından Emin Olun

Saçınızı daha önce hiç boyatmadıysanız, kuaföre uğramadan önce kuaförünüzün hangi boyaları ve hangi boyama tekniklerini kullandığını iyice araştırmalısınız. Boyanın sıcak havalardan nasıl etkilenebileceğini de kuaförünüzden öğrenmelisiniz. Yaz aylarında balyaj yaptırmak yerine yazın saç uçlarınızı açtırmanız sizler için daha yararlı olacaktır. Saçınızı açtırmanız güneş ışığında daha hoş bir görüntü yakalayabilmenizi sağlar.

  1. Boyalı Saçlar için Uygun Olan Şampuanları ve Kremleri Tercih Edin

Doğru şampuan kullandığınız zaman krem boyaların daha dayanıklı bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu yüzden, her zaman boyalı saçlar için uygun olan şampuanları kullanmalısınız. Bu tür şampuanlar arasında genellikle paraben ve sülfat gibi içerikler bulunmaz.

  1. Duşunuzu Soğuk Su ile Sonlandırın

Soğuk su ile durulama yapmanız sadece ferahlatıcı bir etki elde etmenizi sağlamaz. Aynı zamanda saçlarınıza da iyi gelir. Saçlarınızı soğuk su ile son bir defa rahatlatmanız saçlarınıza gelecek olan hasarı engelleyebileceği gibi aynı zamanda boyanın da akmasını engeller.

  1. Ultraviyole veya SPF İçerikli Saç Ürünleri Kullanın

Yüzünüzü güneşten korumaya yardımcı olan ürünler aynı zamanda saçlarınızı da korumanıza yardımcı olur. Güneş ışınlarından saçlarınızı koruyabilmeniz saçlarınızdaki boyanın da korunmasını sağlar. Ancak bu ürünleri kullanırken dikkatli davranmalısınız. Gereğinden fazla bu tür ürünleri kullanırsanız boyanın akmasına ve aynı zamanda saçlarınızın da zarar görmesine sebebiyet verebilirsiniz.

Ultraviyole veya SPF içerikli olan ürünleri satın almadan da önce de mutlaka ufak bir araştırma yapmalısınız. Güvenilir olmayan markalardan satın alacağınız bu tür ürünleri kullandığınız zaman saçlarınıza kalıcı hasar verebilirsiniz. Bu sebeple, daima güvenilir markaların ürettiği ürünleri kullanmanız ve saçlarınızı korumanız gerekmektedir.

Sarımsak Yağının Saça Olan Faydaları Nelerdir? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.