Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Hızlı saç uzatma yöntemleri, son zamanlarda en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Günümüzde saçlarımıza o kadar çok işlem yaptırıp, saçlarımızı yıpratıyoruz ki istemeden de olsa onlara zarar veriyoruz ve kestirmek zorunda kalıyoruz. Böyle olunca da saçlarımızı bir an önce uzatmanın çarelerini aramaya başlıyoruz. Peki saçları kısa zamanda uzatmak için neler yapılabilir?

Hızlı Saç Uzatmada Uygulanması Gereken Günlük Rutinler Nelerdir?

Öncelikle hızlı saç uzatmada bizim yaparken dikkat etmemiz gereken şeyler vardır. Mesela saçı tararken nazik ve yavaş hareketlerle taramak, saçımızı yıkarken sıcak su yerine ılık su kullanmak ve yine durularken soğuk su kullanmak, saç diplerine masaj yaparak saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırmak gibi yöntemler saçlarımızın daha hızlı uzamasını ve saçların daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Diğer bir yöntem ki bu yöntem çoğumuz tarafından bilinir ve kuaförlerce de söylenir, saçlarımızı düzenli bir şekilde uçlardan kestirmek. Bu yöntemle uçlardaki kırıklardan kurtulan saçlar hem daha hızlı uzayacak hem de daha sağlıklı görünecektir.

Hızlı Saç Uzatma Yöntemlerinde Uygulanabilecek Bakım Yöntemleri Nelerdir?

Saçların sağlığını kaybetmesinin nedenlerinden biri de vücudumuzdaki bazı vitamin eksikliklerinden kaynaklıdır. Bu noktada bir uzmandan yardım alarak eksiklikleri tespit etmek ve vitamin takviyesi almakta fayda vardır.

Bazı doğal yağlardan elde edilen bakım maskelerini düzenli olarak saça uygulamak da saçınızın hızlı uzamasına fayda sağlar. Mesela hint yağı, doğal zeytinyağı gibi yağlar bu konuda en çok tercih edilen yağlardandır.

Bir diğer konu da saç yapısına uygun saç ürünleri tercih edilmeli ve kimyasal içerikli ürünlerden olabildiğince uzak durulmalıdır.

En Hızlı Saç Uzatma Yöntemi Nedir?

Tabii ki yukarıda bahsedilen bütün yöntemler süreklilik gerektirir ve her zaman istediğimiz kadar kısa sürede saç uzatmamıza yardımcı olamayabilir. Saçı en hızlı uzatma yöntemi profesyonel bir kuaförden yardım alarak saça saç kaynak uygulaması yaptırmaktır. Günümüzde son teknoloji ürünleri ve yeni tekniklerle çok kısa sürede saçı doğal bir görünüm elde ederek istenilen uzunluğa getirmek mümkündür.

Mikro kaynak, keratin saç kaynak vb. daha birçok saç kaynak çeşidiyle uygulaması ve kullanımı kolay, her türlü saç işlemini rahatlıkla yaptırabileceğiniz uzun ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Ayrıca son teknoloji saç kaynak yöntemleriyle çok kısa saçlara bile saç kaynak uygulaması yaptırmak mümkün.

Siyah Saça Gri Kaynak başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.