Doğal Yollar ile Saç Rengi Nasıl Açılır?

Doğal Yollar ile Saç Rengi Nasıl Açılır

Saçınızda yaz havasını estirmek ombre ya da balyaj görünümü istiyorsanız ancak kimyasal bir işlemden dolayı saçlarınıza zarar vermekten korkuyorsanız doğal yöntemler ile saçlarınızın rengini açmaya başlayabilirsiniz.

Papatya Çayı Yöntemi

Koyu renkli saçlarınızı altın renginde ve ışıltılı olarak kullanmak istiyorsanız en doğal yöntemler arasında yer alan papatya çayı yöntemini kullanabilirsiniz. Bir bardak içerisindeki kaynar su içerisinde 10 dakika kadar papatya çayını demledikten sonra soğumasını bekleyin ve ardından temiz olan saçlarınıza sürün, daha iyi sonuçlar için bu karışımı gece boyunca saçlarınızda bekletebilirsiniz.

Limon

Kimyasal kullanmak yerine elinizdeki doğal yöntemlerden yararlanmak istiyorsanız limonları kullanabilirsiniz. Yüzünüzü çevreleyebilecek olan saçlarınızdan ufak tutamlar alarak ayırdıktan sonra limon sürebilirsiniz. Bir diğer limon yöntemi için 2 yemek kaşığı kadar limon suyunu 1 bardak ılık su içerisine karıştırarak saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Saçlarınızı dışarıda ve güneş ışığıyla kurutmanız daha iyi sonuçlar alabilmeniz açısından önemlidir. Limonun asidik özellikleri sebebiyle saçlarınızda kuruma meydana gelebilir. Bu durumun önüne geçebilmek için ise saçlarınıza nemlendirici sürmeniz gerekir.

Tarçın

Saçlarınızda ani bir renk açılması sizi korkutuyorsa daha temkinli bir yöntem deneyebilirsiniz. Tarçın yöntemi olarak adlandırılan bu yöntem için bir çay kaşığı tarçını macun haline dönüştürmeniz gerekiyor. Islattığınız ve karışım uyguladığınız saçlarınıza tarçınla hazırladığınız macunu da sürmeniz uygulamayı tamamlamanız için yeterlidir. Saç kremi kullanmanız uygulamanın saçlarınıza daha kolay karışmasını sağlar. Saçlarınıza bone takarak 6 saat kadar beklemeniz uygulamanın daha da kalıcı olmasını sağlayabilir. Parlak ve hoş kokulu saçlarınız uzun süre boyunca formunu korur.

Sodyum Bikarbonat

Bir bardaklık suda karıştırdığınız çay kaşığı bikarbonatı şampuan vasıtasıyla saçınızı durularken kullanabilirsiniz. Bu işlemin ardından saç kreminizi sürmeye başlayabilirsiniz. Saçınızın rengini açabilecek olan bu yöntem aynı zamanda parlak bir görünüm elde etmenizi de sağlıyor. Sodyum bikarbonat alkali özelliği taşıdığı için saç derinize zarar verebilir. Bu yüzden uygulamayı çok fazla yapmamanız gerekmektedir. Zarar görmüş saçların da sodyum bikarbonat uygulamasından uzak durması gerekmektedir.

Doğal yöntemler ile saç renginizi açtıktan sonra boyama işlemi yapmak istiyorsanız bir süre boyunca beklemeniz daha etkili sonuçlar elde etmeniz için doğru olacaktır. Doğal yöntemler ile saç renginizi açmanız saçlarınızı yorabileceği için hemen sonrasında boyama işlemi yapmanız saçlarınızın hızlı bir şekilde yıpranmasına yol açabilir. Boya yapacağınız zaman da doğal yöntemler uygulamanız gerekebilir. Satın alacağınız boyaların da kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz.

5 Adımda Yaz Aylarında Boyalı Saçları Koruma Yöntemleri başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.