Gül Yağı ile Saç Bakımı

Gül Yağı ile Saç Bakımı

Gül yağını saçınız için kullandığınız zaman saçlarınızın daha nemli olmasını sağlayabilirsiniz. Gül yağları saçınızın susuz kalmasını, nemsiz kalmasını ve kurumasını engeller. Anti-flamatuar özelliklere sahip olan gül yağı aynı zamanda saç derisi ve cilt problemlerinin tedavisinde de size destek sağlar.

Hasar görmüş, kurumuş ve kırılgan yapıya sahip olan saçlar için de gül yağı uygulanabilmektedir. Gül yağını saçlarınıza uygulamak için saçlarınız ıslak olduğu zamanlarda birkaç damla kadar dökmeniz yeterlidir. Gül yağı ile saçlarınızı taradığınız zaman daha canlı saçların meydana gelmesine destek sağlayabilirsiniz.

Gül Yağı Saçlara Nasıl Uygulanır?

Bu şekilde uyguladığınız gül yağı aynı zamanda saç köklerinizde ortaya çıkan kepeklerin de giderilmesini sağlar. Saç diplerindeki kuruma ile birlikte kaşıntıların giderilmesinde de gül yağının faydalarından yararlanabilirsiniz.

Diğer tüm saç bakım yöntemlerine göre daha kolay uygulanan gül yağı uygulamaları sonrasında saçlarınız parlak bir görünüm almaya da başlar. Ancak gül yağı ile yapacağınız bakımlardan etkili sonuçlar elde etmek istiyorsanız gül yağı ile yaptığınız bakımın sürekliliğini sağlamalısınız.

Bir süre uyguladıktan sonra bakım yapmayı bırakırsanız gül yağı ile herhangi bir etkili sonuç elde edemezsiniz. Ayrıca gül yağı bakımını yaparken beslenme düzeninize de dikkat etmeniz gerekebilir. Saç bakımında en önemli nokta sağlıklı beslenmedir. Düzenli ve sağlıklı bir beslenme düzeniniz yok ise ve uyku düzeniniz yok ise saçlarınız daha sağlıksız gözükmeye başlayabilirsiniz.

Şampuan ile Birlikte Gül Yağı Kullanılır mı?

Gül yağını uygulayacağınız zaman doğrudan saçınıza sıkmanız sorun olabilir. Bu sebeple, gül yağını şampuanınıza ilave ederek de kullanabilirsiniz. Tararken gül yağı kullanma yöntemine göre daha kolay olan bu yöntemi her duş aldığınızda ve saçlarınızı yıkadığınızda uygulayabilirsiniz.

Şampuan içerisinde birkaç damla gül yağı ilave edersiniz etkili sonuçları düzenli kullanım sonrasında görmeye başlayabilirsiniz. Saçlarınızın daha canlı hale gelmesini sağlayan gül yağı bakımı aynı zamanda saçlarınızın daha kolay hacimlenmesini ve şekil alabilmesini de sağlar.

Saçlarınızı kurutmadan önce uygulama yapmak istiyorsanız birkaç damla gül yağını elinize dökerek saçlarınızın uç kısımlarına da sürerek bu işlemi uygulayabilirsiniz.

Elma Sirkesi ile Saç Bakımı başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför