Saça Keratin Yükleme Nasıl Yapılır?

saç kaynak modelleri - 19

Saçlar zaman içinde yıpranarak doğal görüntüsünde sağlıksız bir duruma dönüşebilir. Mat ve sağlıksız olan bu görüntünün sebebi keratinin azalması olabilir. Keratin vücudumuzda doğal olarak bulunan bir madde olup tırnak, diş ve saçlarda bulunur. Saçın koruyucu tabakasından bir olan keratin saçların işlem görme sıklığına göre azalabiliyor. Çok fazla işlem gören saçlarda daha kısa sürede keratin azalması görülebilir.

Keratin yükleme uygulamanızı kuaförünüzde yaptırmanız mümkün. Keratin yükleme işlemi için öncelikle özel bir şampuan ile saç pulları açtırılır. Bunun akabinde boyama işlemi gibi saçlarla keratin yüklemesi yapılır. Yarım saat kadar bekletildikten sonra yıkanır. Saçlara hafif bir fön uygulanabilir fakat press ya da derin bir fön uygulaması keratin yüklemesinin akabinde tavsiye edilmemektedir.

Keratin Yükleme İşlemi Ne Sıklık ile Yaptırılır?

Keratin yükleme işlemi saçın yıpranma durumuna göre farklı işlem sıklığı ile yaptırılıyor. Çok yıpranmış olan saçlarda ilk etapta yıkamada bir defa keratin yükleme önerilip saçın toparlanmasının akabinde ise ayda bir uygulama tekrarlanabilir.

Keratin yüklemesinin sıklıkla yapılarak onarımının tamamlanması önemlidir. Bunun sebebi saçta eksilen protein etkisinin yenilenmesi yer alıyor. Saçta eksilen keratin geri kazandırılarak onarımı tamamlanır. Saçın yumuşak ve ipek gibi olması beklenemez bunun için Hindistan cevizi yağı maskesi yapabilirsiniz. Keratin yüklemesi saçın karışmasını engelleyerek, yıpranma etkilerini onarıp, dayanıklılığı arttırıcı bir etki yaratıyor.

Saç Kaynak için Kaliteli Saçlar Nasıl Seçilir? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.