Saç Dökülmesi Neden Kaynaklanır?

Saç Dökülmesi Neden Kaynaklanır

Saç dökülmesi günümüzde çok sayıda kişinin yaşadığı ortak sorunlar arasında yer alıyor. Özellikle mevsim geçişlerinde saç dökülmesi problemini yaşayanların sayısı belirgin düzeyde artıyor. Bu nedenle saçlar neden dökülür sorusu de çok sayıda kişinin yanıt aradığı problemler arasında bulunuyor. Aslında saç dökülmesi tek bir nedenden kaynaklanmaz. Pek çok unsur bu soruna neden olabiliyor.

Stres Saç Dökülmesine Neden Olur

Öncelikle demir eksikliğinin saçlarda dökülmeye neden olduğu biliniyor. Bu nedenle mutlaka bir doktora danışılmasında fayda olacaktır. Bununla birlikte stres de saçlarda dökülmeye neden olabilen çok önemli sorunlar arasında yer alıyor. Stresli bir yaşam sürenlerin büyük bölümü bu sorundan şikayet eder. Hayatınızın stresli olduğunuz dönemlerinde daha fazla saç kaybı yaşadığınızı kendiniz de fark edebilirsiniz.

Kalitesiz saç bakım ürünleri de saç kaybının en temel nedenleri arasında yer alıyor. Kalitesiz şampuan ve saç kremi gibi ürünleri asla kullanmayın. Aynı zamanda çok sık yapılan bazı hataların da bu sorunu beraberinde getirdiğini belirtebiliriz. Saç kreminin saç diplerine sürülmesi bu hatalardan biridir.

Saç Dökülmesinin Yaygın Nedenleri

Aynı zamanda jöle gibi saç şekillendirici ürünlerin de saç diplerine temas etmesi gerekiyor. Aksi halde saçlarda ciddi bir dökülme meydana gelebilir. Düzensiz beslenme saç kaybı nedenlerinden biri! Sağlıksız ve düzensiz beslenme, tek yönlü beslenme gibi unsurların da saç kaybına neden olduğu unutulmamalıdır. Her durumda mutlaka bir doktora başvurulmasında fayda olacak!

Renkli Kaynak Saç Nasıl Takılır? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför