Saç Kaynak Nedir?

keratin saç kaynak 2

Geçmişten günümüze kadar birçok farklı saç estetik yöntemi ile karşılaştık. Saç estetik yöntemi içinde yer alan saç kaynak uygulaması hem uzun kullanım sunması hem de ilerleyen teknoloji ile görünmez kaynak uygulama çeşidine sahip olması ile tercih ediliyor. Saç kaynak uygulaması seçilen saç tutamlarının küçük parçalar halinde saçınıza kaynak yapılması ile gerçekleştirilir.

Farklı kaynak malzemelerine sahip olan saç kaynak çeşitleri bu kaynak çeşidine göre de farklı isimler ile anılıyor. Saç kaynak uygulamanızı yaptırdıktan sonra istediğiniz tüm kuaför işlemlerinin yanı sıra sauna, deniz ya da havuz keyfini de yapabilirsiniz. Saç kaynak uygulama çeşidiniz belirlerken aynı zamanda kuaför seçiminde de dikkatli olmanız önerilir. Kullanılan malzemelerin kaliteli olmasının yanı sıra kaynak uygulamasını yapacak olan kişinin de konusunda uzman olması önemlidir.

Saç Kaynak Uygulama Çeşitleri

  • Saç kaynak uygulama çeşitleri kullanılan kaynak malzemesine göre değişik isimler alıyor. Halka diğer adı ile boncuk saç kaynak uygulamasından halkaya benzer ürünler kullanılır.
  • Mikro saç kaynak ta granüller kullanılırken mikro jel de ise yapışkan bir jel uygulanıyor.
  • Keratin saç kaynak uygulamasında da keratinden yararlanılarak bu sayede kaynak işlemi uygulanabiliyor.
  • Görünmez saç kaynak uygulamasında ise saç telleri ve kaynak yapılacak olan özel bir kaynak aletli ile preslenerek uygulama tamamlanır. Presleme işleminde yapıştırıcı kullanılıyor.

Saç Kaynak Önerileri başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.