Mikro Saç Kaynak Nasıl Yapılır?

mikro saç kaynak modelleri 2

Saç uzatmak ya da saçı farklı şekillerden daha gür kullanmak için mikro kaynak uygulamaları tercih ediliyor. Saç kaynakları sayesinde kısa sürede uzun, bakımlı, hacimli saçlara sahip olmak mümkün. Mikro kaynak ilgi gören ancak ilk kez yaptıracak olanlar için biraz merak edici bir işlem: Mikro kaynak nasıl yapılır? İşlem saça zarar verir mi? Ne kadar süre kullanılır? Mikro kaynaklar doğru uygulama ve doğru bakımla saça asla zarar vermiyor. Maksimum 9 aya kadar kullanım süresi bulunuyor.

O zaman mikro kaynak saç nasıl yapılır inceleyelim;

Mikro kaynak işleminde şeffaf kapsüller kullanılır. Bu kapsüller özel bir yöntemle eritilir ve saçların dip kısmına tutturulur. İşlem öncesinde saçların temiz ve kuru olması istenir. Kaynak saç tutamları önceden kaç adet kullanılacaksa hazır hale getirilir. Mikro kapsüller saçla birleştirilirken özel bir cihazla kapsüller eritilir ve saça sabitlenir. Kaynak işleminin hepsi bir ya da birkaç saat içerisinde tamamlanır.

mikro saç kaynak - 4
mikro saç kaynak nasıl yapılır?

Çok Kısa Saça Mikro Kaynak Uygulaması

Yanmış, kötü kesilmiş, geç uzayan kısa saçlarda kaynak saç en hızlı yöntemi kabul ediliyor. Estetik anlamda kişiye iyi bir görüntü kazandıran aynı zamanda iyi hissettiren saç kaynağı çeşitleri, her saç boyuna rahatlıkla uygulanabiliyor. Çok kısa saça kaynak işlemi günümüz teknolojisinde kolaylıkla uygulanıyor.

Atrium Paris uzmanları, başarılı kaynak saç uygulamalarıyla kısa saça mikro kaynak nasıl yapılır, nasıl doğal görüntü elde edilir gösteriyor. % 100 doğal insan saçıyla yapılan mikro nano kaynak uygulamasında, kısacık saçlar istenilen boya getiriliyor. Saçlarınızda renk ve boy değişikliği yaptırmak istediğinizde hem kaynak hem de renklendirme işlemini Atrium Paris’te yaptırabilirsiniz.

Saçlarınıza kaynak yaptırdıktan sonra uzmanlarımız, mikro kaynak bakımı nasıl yapılır bilgilendiriyor, kaynak saç performansını artırıyor. Kaynak saç bakımı günlük saç bakımını çok zorlaştırmayan, pratik bir kullanıma sahiptir. Birkaç küçük noktaya dikkat etmek yeterli: Saçlarınızda kaynak varken tarama işlemini biraz daha dikkatli ve yumuşak yapmanız gerekiyor. Saçlarınızı yıkarken ise yukarıdan aşağı şampuanlama, durulama yapmalısınız. Saçların tepede karıştırılarak şampuanlanması kaynak diplerine zarar verebilir. Fön, maşa, saç kurutma işlemlerinde ise yine saç diplerine dikkat etmek gerekiyor.

Mikro kaynakla ilgili en temel iki soru şöyle:

Mikro kaynaklar saç dökülmesine neden olur mu?

Mikro kaynaklar, sanılanın aksine saç dökülmesine neden olmaz. Saç kaynaklarının saça zararlı olmadığını bilmelisiniz. Saçlar her gün belli oranda zaten dökülür. Kaynak bulunan saçlarda, saçlar kaynak olduğu için yere düşmez, saçta kalır. Kaynak çıkarıldığında ise dökülür. Ama bu dökülmenin normal olduğu bilinmelidir.

Mikro kaynaklar saç uzamasını önler mi?

Mikro kaynaklar saç uzamasını önlemez aksine saçların uzama döneminde kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Kısacık saçlara dahi yapılan kaynak saç, saç diplerinin biraz aşağısından sabitlendiği için saçın uzamasına engel olmaz.

Görünmez Saç Kaynak Uygulaması başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.