Saç Kaynakları Zararlı Olabilir mi?

saç kaynakları zararlı olabilir mi?

Kadınların saç kaynakları konusunda en fazla merak ettikleri sorular arasında saç kaynaklarının zararlı olup olmadığı sorusu yer almaktadır. Kendilerini daha iyi hissetmek isteyen ve özgüvenlerini yükseltmek isteyen kadınlar saçlarıyla yakından ilgilenmektedir. İnternet ortamındaki yorumlara bakıldığı zaman pek çok insanın saçlarının kaynaklardan dolayı zarar gördüğü ortaya çıkmaktadır. Ancak bu yorumlar gerçeği yansıtmamaktadır.

Saç kaynakları ile saçların zarar görmesi için düşük kalitedeki saçların kullanılmış olması, tecrübesiz kişiler tarafından uygulama yapılması ve saç yapısına uygun olmayan saçların takılması gerekmektedir. Gerçek saçların maliyeti biraz yüksektir ancak buna göre de kalitesi yükselmektedir. Saç kaynağı yapılmadan önce kişinin saç yapısına ve dokusuna detaylı bir şekilde bakılmalıdır.

Saç Kaynakları Saçların Dökülmesine Yol Açar mı?

Gerçek saç olması ise saç kaynak uygulamalarında aranması gereken en önemli özellikler arasındadır. Saçlarınıza kalitesiz saçlar entegre edildiyse saçlarınız bir süre sonra zarar görmeye başlayabilir. Saçlar rahat taranamadığı için diplerden uç kısımlara takılır ve bu durum aynı zamanda saçlarınızın kopmasına da sebebiyet verebilir.

Gerçek %100 virgin saçlardan yapılan saç kaynakları diplerden uç kısımlara doğru rahat bir şekilde taranabilmektedir. Bir saç telinin ortalama olarak 3 ile 7 yıl ömrü olduğu unutulmamalıdır. Bu sebeple, günde ortalama olarak 100 ile 150 arasında saç teli dökülebilmektedir. Bu saçların yerine yenileri sürekli olarak çıkmaktadır. Durum saç kaynak uygulamalarından kaynaklı bir durum değildir.

Saç Kaynağı Saç Döker mi? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.