Mikro Saç Kaynak Zararlı mı?

çok kısa saça mikro saç kaynak

Mikro kaynak uygulaması ülkemizde ve dünyada en çok tercih edilen saç kaynak uygulaması olarak biliniyor. Mikro işlem tekniği ile yapılan saç kaynak uygulamasında oldukça ince olan tutamlar ile işlem yapılır. İşlem sırasında şeffaf olan kapsül granüller kullanılır. Bu granüllerin ısı ile eritilerek yapıştırma yani kaynak işlemi yapılır. Şeffaf olan granüller kaynak uygulaması akabinde saçta fark edilmezler.

Son derece ince tutamlar ile yapılan bu uygulama aynı zamanda görünmez saç kaynak uygulaması olarak da anılıyor. Diğer birçok saç kaynak uygulamasına göre yüzde elliye varan oranda daha ince olan tutamlar ile yapılan işlemin uygulanması ve sökümü sonrasında her hangi bir saç telli ya da saç derisinde zarar oluşmaz. Saç kaynak uygulamanız sonrasında boya, röfle, perma ve diğer tüm kuaför işlemlerinizi rahtlıkla yaptırabilirsiniz. Saç uzamasına bağlı olarak yapılan söküm işlemi sonrasında işlem tekrarlanarak tekrar kaynak uygulaması yapılabilir.

Mikro Saç Kaynak Kullanımı

Mikro saç kaynak kullanımı için her zaman kullandığınız şampuan ve saç kreminin dışında ürün kullanmanıza gerek yoktur. Bu uygulama sauna ya da hamam sıcaklığı ve nemi, deniz tuzu, havuz kloru gibi etkenlerden kesinlikle etkilenmez. Bu sebep ile dilediğini bakım ya da tatilinizi keyifle yapmanız mümkün olur. Granüller eridiği için saç tiplerinde batma hissi de yaşamazsınız.

Mikro Jel Kaynak Zararlı mı? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför