Saç Kaynak Çeşitleri ve Özellikleri

saç kaynak çeşitleri 2

Saç yapılandırma sektörünün hızla gelişiyor olması kaynak saç tekniklerinde de büyük değişimleri beraberinde getiriyor. Bundan yıllar önce sadece belirli bir saç yapısına sahip olanlar, belirli bir saç uzunluğuna sahip olanlar kaynak saç yaptırabiliyordu. Ancak günümüzde saç yapınız, saç seyrekliğiniz hatta saç kısalığınız ne durumda olursa olsun, mutlaka sizin saçınıza uygun bir kaynak yöntemi bulunuyor. Çünkü saç kaynak çeşitleri ve özellikleri artık çok daha yüz güldüren bir düzeye ulaştı.

Kullanımı Zor Saç Kaynak Yöntemlerini Tercih Etmiyoruz!

Saça zarar veren ya da kullanım esnasında sizi zorlayabilecek saç kaynak yöntemlerini tercih etmiyor, size de önermiyoruz. Bu yüzden gönül rahatlığı ile salonumuzu ziyaret edebilirsiniz. Doğal saçlarınız hiç yıpranmadan, daha uzun ve daha dolgun saçlarla salonumuzdan çıkacak ve kaynak saçlarınızı uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanacaksınız!

Mikro Saç Kaynak Tekniği ve Özellikleri

Dünya genelinde en son saç kaynak tekniklerinden biri de mikro kaynak yöntemidir. Bu yöntemin kısa sürede kabul görmesinin en önemli nedeni pratik bir kullanım sunmasıdır. Çok ince tutamlar halinde kaynak uygulaması yapıldığından hem dışarıdan belli olmaz hem de saç köklerinde bir gerginlik hissetmezsiniz.

Diğer saç kaynak yöntemlerinden % 50 daha ince tutamlar kullanılır. Ayrıca kaynak için çok küçük ve şeffaf kapsüller tercih edilir. Bu kapsüller saçınız ile aynı renkte görünür ve saçlarınızı topladığınızda dahi kaynaklar asla belli olmaz. Saçına çok farklı modeller veren bayanlara özel önerimiz mikro saç kaynak olmaktadır.

Mikro Kapsül Kaynak Tekniği ve Özellikleri

Eğer hem kaynak saç yaptırmak hem de saçınızda kaynak olduğunu hiçbir zaman hissetmemek istiyorsanız tercihinizi mikro kapsül kaynaktan yana kullanmanızı öneririz. En esnek kullanım şansını tanıyan saç kaynak tekniklerinden biri de mikro kapsül saç kaynak yöntemidir. Saç diplerinizin görünmesi endişesini yaşamadan saçınıza dilediğiniz modeli verebilirsiniz. Ayrıca kaynaklar görünse dahi renk farkı olmadığından anlaşılmaz.

Bu yöntemin en büyük özelliği saçların uzaması halinde çıkarılmasına gerek olmamasıdır. Çünkü uzayan saçlarınızın altında kaynaklar yine de belli olmayacak, size herhangi bir sıkıntı yaşatmayacaktır. Özellikle fön çektirildiğinde saçlarda oluşan ayrık görüntü bu teknikte asla meydana gelmez. Çok uzun saç isteyenler, çok seyrek saçlara sahip olanlar da mikro kapsül saç kaynak yönteminin rahatlığından istifade edebilir.

Mikro Nano Extension Kaynak Tekniği ve Özellikleri

Amerika’da “invisible touch” adıyla bilinen ve hem Amerikalı hem de Avrupalı bayanların en çok tercih ettiği saç kaynak yöntemi olan mikro nano extension saç kaynak metodu kaynakların en görünmez olduğu saç kaynak yöntemidir. Yöntemin bir diğer özelliği de kaynakta kullanılan yapıştırma veya tutturma malzemesinin sert olmamasıdır. Bu konuda endişe duyanlar hiç tereddüt etmeden söz konusu yöntemi tercih ederek saç kaynağı yaptırabilir.

Ancak bu yöntemle saç kaynağı yaptırdığınızda memnuniyet dereceniz, kaynağı nerede yaptırdığınızda doğrudan ilişkili olacaktır. Yalnızca doğal bal mumu kullanılarak kaynak saçlar doğal saça tutturulur. Ancak işçilik o kadar önemlidir ki, hatalı bir kaynak işlemi sonrasında kaynak saçlar birkaç günde dökülmeye başlayabilir. Bu yüzden mutlaka salonumuzu tercih ederek bu kaynak metodunda uzman olan ekiplerimize saçlarınızı emanet etmelisiniz.

Mikro Jel Kaynak Tekniği ve Özellikleri

Mikro jel kaynak yöntemi de İtalya’nın favorisidir. İtalyan kadınların popüler kaynak yöntemi olan mikro jel kaynak bir soğuk kaynak yöntemidir. Kaynak işleminde ısıtıcı bir cihaz ya da eritilmesi gereken kapsüller kullanılmaz. Japon yapıştırıcısına benzeyen bir yapıştırıcı malzeme ile kaynak saçlar doğal saçlara tutturulur.

Atrium Paris Kuaför olarak tüm kaynak yöntemleri gibi mikro jel saç kaynak metodunu da başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor ancak hiçbir müşterimize önermiyoruz. Çünkü deneyimlerimiz, bir süre sonra bu kaynak metodunun saçlarda beyazlamaya ve dökülmeye neden olduğunu fark etmemizi sağladı. Sizden ısrarlı bir talep gelmedikçe bu metodu tercih etmediğimizi ve müşterilerimize önermediğimizi bilmenizi isteriz.

Keratin Kaynak Tekniği ve Özellikleri

Keratin kaynak yönteminin en belirgin özelliği, en sağlıklı saç kaynak yöntemi olmasıdır. Çünkü insan vücudunun yabancı olmadığı, özellikle tırnak ve saçlarda bulunan keratin maddesi kullanılarak kaynak saçlar doğal saçlara tutturulur. Kullanılan maddenin tamamen doğal olması, saçların ve saçlı derinin bu maddeye tepki vermesini de önlemektedir.

Ancak keratin diğer yapıştırma malzemelerine göre daha kalındır. Bu yüzden bu yöntemin uygulanabilmesi için saçın belirli bir kalınlıkta ve uzunlukta olması gerekir. Erime ya da yapışma gibi riskler keratin kaynakta söz konusu olmaz. Haliyle maşa, fön gibi saçın sıcağa maruz kaldığı işlemler güvenle uygulanabilir. Çıkarılması esnasında özel bir teknik kullanıldığından kaynaklar çıkarıldığında saçlara hiçbir zararı olmaz ve saçı kestirmeye gerek olmaz.

Halka (Boncuk) Kaynak Tekniği ve Özellikleri

En sık kullanılan saç kaynak çeşitlerinden biri olan halka kaynak halk arasında boncuk kaynak adıyla bilinir. Kaynak işlemi esnasında küçük özel halkalar kullanılarak kaynak saç doğal saça eklenir. Yöntem adını kullanılan bu malzemeden alır. Kaynak esnasında yapıştırma değil sıkıştırma tekniği kullanılır. Bu yüzden işçilikteki profesyonellik halka kaynakta çok daha fazla önem kazanır.

Amatörce yapılan halka kaynak yönteminde saç kopabilir. Ancak profesyonelce yapılan boncuk kaynak yönteminde hiçbir sorun yaşanmayacağı gibi saça da herhangi bir zarar verilmez. Hatta çıkarılan kaynaklar belirli aralıklarla 2 veya 3 defa daha kullanılabilir. Ancak çıkarma esnasında da profesyonel yöntemlerin tercih edilmesi gerekir. En fazla 3 ay kullanılan boncuk kaynak yöntemini tercih eden müşterilerimize 3 ay boyunca ücretsiz bakım yapmaktayız.

Daha fazla bilgi edinmek ve tüm saç kaynak yöntemlerinin hem avantajlarını hem de dezavantajlarını öğrenmek için bizi hemen arayabilirsiniz!

Saç Kaynağının Saçıma Uygun Olup Olmadığını Nasıl Anlarım? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

“Saç Kaynak Çeşitleri ve Özellikleri” ile ilgili 2 yorum var

Hulya
Bende kaynak yaptırmak istiyorum fakat bakıldığında kaynak olduqu belli olması gerekiyor 1 defasında boncuk kaynak yaptırdım onun silikonlari belli oluyor bana önerebileceqiniz başka kaynak varmi
Yanıtla
    Bülent Yılmaz
    Merhabalar Hülya Hanım, +90 212 559 85 85 numarası üzerinden bize ulaşırsanız daha detaylı bilgi verebiliriz.
    Yanıtla

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför