Saç Kaynak Zararlı mı?

Saç Kaynak Zararlı mı?

Muhteşem görünen saçlara sahip olmanızın yolu kaynak saç uygulamasından geçiyor. Ancak çok sayıda kişi kaynak uygulamasının saça zarar vereceğinden endişe ediyor. Oysa kaynak saç asla zararlı bir işlem değildir. Sadece profesyonel bir saç kaynak merkezinde bu işlemin yapılması gerekiyor. Aksi halde saçınıza zarar gelmesi riskini de göze almış olursunuz.

Kaynak Saç İşlemi Saçı Döker mi?

Halk arasında kaynak saç uygulamasına dair pek çok doğru olmayan söylenti var. Bunlardan biri de işlemin saçları döktüğüdür. Oysa kaynak saç saçlarda dökülmeye neden olmaz. Her gün 100’e yakın saç telini kaybederiz. Bu durum son derece normaldir ve çoğu zamanda dökülen saç tellerinin sadece % 20’sini görebiliriz.

Kaynak saç işlemi yapıldığında doğal bir süreçte dökülen bu saç telleri yere düşemiyor. Çünkü bağlantı noktasında kullanılan aparat ya da yapıştırıcı malzeme bu saç tellerinin yere düşmesini önlüyor. Kaynak saçların kullanım süresinin dolmasının ardından çıkarıldığında yere düşemeyen ve saçların arasında kalan saç telleri de aynı anda dökülür.

Kaynak Saç İşlemi Sonrası Saçlar Kestirilmeli mi?

Bu görüntü kaynak işleminin saçlara zarar verdiği ve dökülmeye neden olduğu söylentilerini de beraberinde getiriyor. Bu arada artık kaynak saç işlemi sonrasında saçların kesilmesine de neden olmuyor. Hatta kaynak saçların kullanım süresi dolduğunda, çıkarıldığı gün yeniden kaynak işleminin yapılması da mümkün! Saçlarınıza hiçbir şekilde zarar gelmeden kaynak uygulamasını yaptırabilirsiniz.

Saç Kaynak Nasıl Takılır? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.