Saça Zarar Vermeden Rengi Nasıl Değiştirilir?

Saça Zarar Vermeden Rengi Nasıl Değiştirilir?

Saçlarınızın rengini değiştirmek istiyorsanız yapacağınız en ufak bir hatalı uygulamada saçlarınıza zarar verebilirsiniz. Bu sebeple, saç renginizi değiştirmeden önce bazı ufak tefek detayları öğrenmelisiniz.

Saçınızı boyayacağınız zaman üzerindeki koruyucu tabaka açılır ve boya emilmeye başlanır. Böylelikle rengin etkinleşmesi sağlanır. Boyadan sonra saçlarınızı 1-2 gün boyunca yıkamazsanız bu etkide artış gözlemlenir.

Renk koruyucu özelliği olan şampuanları da sonrası için tercih etmeniz daha sağlıklı şekilde saçlarınızı boyayabilmenizi sağlar. Saç boyası seçeceğiniz zaman ten renginiz ile uyumlu olan boyaları seçmelisiniz.

Ten renginizden 2 renk kadar açık ya da 2 renk kadar koyu olan renkleri tercih ettiğiniz zaman cildiniz ile uyumlu olan saç renklerini yakalayabilirsiniz.

Boya yapacağınız zaman saç derinizin yanmasını engellemek istiyorsanız boya yapmadan 1-2 gün önce saçlarınızı yıkamamalısınız. Ayrıca normal zamanlarda da saçlarınızı her gün yıkamanız saçlarınızın zarar görmesine sebep olabilir. Uzmanlar, saçların haftada en az 2 defa en fazla 3 defa yıkanmasının daha sağlıklı olduğunu söylemektedir.

Boya Sonrası Bakım Nasıl Olmalıdır?

Boya yaptıysanız ve başka bir renk istiyorsanız ya da saç tonunuzu adım adım açmak ve değiştirmek istiyorsanız her bir işlem için 1-2 hafta kadar beklemelisiniz. Bütün işlemleri üst üste yaptığınız zaman saç derinizin yanmasına ve saçlarınızın yıpranmasına sebep olabilirsiniz. Saçlarınızın yıpranmaması için saçınızın yapısına göre farklı süreler beklemeniz gerekebilir.

Saçlarınız zaman içerisinde gözenekli bir hal alabilecek yapıya sahiptir. Daha sağlıklı saçlar elde etmek istiyorsanız saç renginizi değiştirmeden yani boya işlemini yapmadan 2 hafta önce kadar nem terapisine başlayabilirsiniz. Nem terapisi aynı zamanda yapacağınız boyanın daha uzun süre kendisini koruyabilmesini de sağlar.

Durulanmayacak etkiye sahip saç kremleri saç renginizin solmasını engeller. Saç telleriniz bu tür kremler sayesinde aynı zamanda güneş ışınlarının olumsuz etkilerinden de korunmuş olur.

Boyalı saçlarınız için önerilen özel şampuanları, besleyici kremleri, yağları ve ek bakım ürünlerini kullanmayı asla ihmal etmemelisiniz. Bu ürünleri kullandığınız zaman boyanızın kalıcılığını ve saçlarınızın sağlığını daha iyi şekilde koruyabilirsiniz.

Saç Sağlığınız için Bunları Tüketin başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.