Brezilya Keratini Hangi Saçlar için Uygundur?

Brezilya Keratini Hangi Saçlar için Uygundur?

Bütün kuaförler tarafından sık sık kullanılan brezilya keratini saç botoksu ve aynı zamanda saç sakinleştirici olarak da adlandırılmaktadır. Hızlı düzleştirme ve saça getirdiği kolay şekil alabilme etkisinden dolayı tercih edilen keratin nedir, brezilya keratini nedir ve hangi saçlar için uygundur diye merak ediyorsanız yazımıza göz atmaya devam edebilirsiniz.

Eğer saçınız kalın ya da orta kalınlıktaysa ve kolay elektriklenen bir yapıya sahipse brezilya keratini uygulayabilirsiniz. Boyama işlemlerinden dolayı yorgun ve kolay şekil alamayan bir hale gelen saçlar için de brezilya keratini uygundur.

Keratin uygulamaları bakım olarak kategorilendirilse de aslında kimyasal bir işlemdir. Kalıcı düzleştirici işlemlerinde saçın içerisinde yer alan kimyasal bağlarda ufak kırılmalar olabilir. Bu durum saçın uzun süre boyunca düz formda kalabilmesini sağlar. Ancak alttan çıkan yeni saçlar ile birlikte saçlar eski formuna geri dönmektedir. Keratin bakımlarında saç geçici bir süre düz formda kalır.

Brezilya Keratini Kimler için Uygun Değildir?

Solüsyon içerisinde yer alan formaldehit içeriği ve keratin yapıtaşları ile birlikte saç içerisindeki çapraz bağlara yayılım gerçekleşir ve saç içerisinde yerini yeni bağlar ortaya çıkar. Saç kurutulduktan sonra fön ve düzleştirici yardımı ile sabitlenir. Saça verilmiş olan kimyasalı aktive eden faktör ısı olmaktadır. Bu sebeple, işlem sonrasında iki gün boyunca saça ısı verilmesi tavsiye edilmektedir.

Markalara göre içerikler farklılık gösterebilmektedir. Ürünler ile ilgili en büyük kaygı yaratan konu ise formaldehit maddesidir. Formaldehit olmayan seçenekleri bulabilmek de mümkündür. Fakat alternatif olarak kullanılan içeriklerin ısıya maruz kalması formaldehit gazının üretimini de tetikler. Astım rahatsızlığı olanlar ya da alerjik bir bünyeye sahip olan kişilere brezilya fönü önerilmemektedir.

Bant Saç Kaynağı Güvenilir mi? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför