Saç Botoksu Evde Yapılır mı?

boncuk saç kaynak - 1

Saçlar zaman içinde birçok etkenler sebebi ile yıpranabiliyor. Yıpranan saçlarda mat bir görüntü ve sağlıksız bir duruş formu görülür. Kışın soğuğun ve rüzgârın etkisi yazın ise sıcak ve güneşin etkisi ile yıpranabilirken aynı zamanda deniz tuzu ve havuzun kloru da saçlara zararlı etki yaratabiliyor.

Bunun yanı sıra sürekli yapılan saç şekillendirme işlemleri ile sıcağa maruz kalan saçlarda da kısa sürede yıpranma yaşanabilir. Bu gibi durumlarda uygulanan saç botoksu ile saçlar eski formuna ve dayanıklılığına geri dönüş yaşayabiliyor. Saç botoksu saça güç ve dayanıklılık kazandırırken aynı zamanda dolgun bir görüntü de yaratarak parlak ve sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlar.

Saç botoksu uygulamasını kuaförünüzde gerçekleştirebilir ve sonrasında uygun saçınıza uygun olan şampuan ve saç kremlerini de kullanarak botoksun ömrünü uzatma şansınız olur. Böylelikle 5 ya da 6 ayda bir uygulatabilirsiniz. Bunun yanı sıra kuaförünüzden alacağınız botoks ürününü evde de gerçekleştirme imkanınız bulunuyor.

Evde Saç Botoks Uygulaması Nasıl Yapılır?

Evde saç botoks uygulamanızı botoks adı ile satılan ürünleri satın alarak ya da kuaförünüzden satın alarak evinizde yapma imkanınız bulunuyor. Bu uygulamayı da 2 ya da 3 ay gibi bir süre içinde yenileyebilirsiniz. Botoks öncesi saçın temiz olması gerekir. Saç botoks ürününü 150 ml suya karıştırıp aynı boyama işlemi gibi saçınıza sürerek akabinde bone takarak yaklaşık 20 dakika kadar kurutma makinesi yardımı ile ısı uygulayarak yapılabilir. Saç botoks uygulaması sadece su ile durulanır.

Saç Rengi Seçiminde Ten Rengi Önemli mi? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.