Saç Rengi Seçiminde Ten Rengi Önemli mi?

saç kaynak modelleri - 26

Saç rengi seçiminde ten rengi oldukça önemlidir. Bazı saç rengini çok beğenseniz bir sizin teninizde aynı etkiyi yaratarak olumlu bir sonuç vermeyebilir. Bunun ana nedeni teniniz ile aynı geri dönüşü yapmamasınıdır. Saçınızı ilk kez boyatacaksanız ya da renk değişimi istiyorsanız teninize göre hangi renklerin daha uygun olduğunu öğrenmeniz seçiminizi daha kolay yapmanızı sağlayacaktır.

Hangi ten Rengine Hangi Saç Rengi Daha Uygundur?

  • Esmer Tenler

Esmer tenler sıcak bir tona sahip oldukları için daha çok karamel, kahverengi ve kumral olan saç tonlarını seçmesi önerilir. Bunun yanı sıra siyah saç tonu da esmer teni sanılanın aksine oldukça güzel bir görüntü yaratıyor. Bunun yanı sıra bazı esmer tenli kişiler özellikle sarı saç tonunu arzu ediyorlar. Sarı tercihinde ise küllü saç tonu en ideal olanıdır.

  • Buğday Tenler

Buğday tene sahip olan kişilerde genel olarak şanslıdır. Çünkü buğday tenli kişilere her renk tonu uygun olabiliyor.  Fakat en ideal olan renkler ise küllü kahverengi tonları, bal rengi, kızıl ve tonları oldukça güzel olabilir.

  • Beyaz Tenler

Beyaz tene sahip olan kişilerde en az buğday ten kadar şanslıdır. Özellikle marjinal olarak belirlenen renk tonlarını en güzel taşıyan beyaz ten rengine sahip olan kişilerdir. Bunun yanı sıra siyah ve sarı renk tonları da oldukça güzel görüntü yaratır.

Saç Analizi Nasıl Yapılır? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför