Kıvırcık Saçlara Doğal Nasıl Bakım Yapılır?

Kıvırcık Saçlara Doğal Nasıl Bakım Yapılır?

Kıvırcık saçlar tüm modelleri ile her zaman tarz yaratmayı başarmıştır. Doğal olan kıvırcık saçlar, kıl foliküllerinin yapısından dolayı meydana gelir. Saç foliküllerinin kıvırcık olması saçların da dışarıya daha kıvırcık bir biçimde çıkmasına sebep olur. Pek farklı markette kıvırcık saçlar için uygun olan bakım ürünleri bulunmaktadır. Bu tür ürünler size iyi sonuçlar verebilir. Ancak uzun vadede bu ürünleri kullanmanız saçlarınızda zarara yol açabilir. Bu sebeple, evinizde kendiniz hazırlayabileceğiniz doğal ürünler ile kıvırcık saçlarınıza bakım yapmalısınız.

Yumurta

Yumurta, kıvırcık saçlara bakım yapılacağı zaman en çok tercih edilenler arasındadır. Yumurtada yüksek miktarda protein ve yağ yer alması saçlarınızın nemlenmesini sağlar. Ayrıca yumurta kullanarak saçlarınıza parlaklık da kazandırabilirsiniz.

– Yumurtayı çırptıktan sonra iki tatlı kaşığı zeytinyağı ile ve bir yemek kaşığı mayonez ile birlikte karıştırın. Karışımı saçlarınıza sürün ve 45 dakika boyunca bekleyin. Daha sonra saçlarınızı soğuk bir su ile yıkayın.

– Alternatif olarak, çırpılmış yumurtayı iki yemek kaşığı zeytinyağı ve çeyrek bardak püre şeklindeki salatalık ile karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı saç diplerinizden en uç kısımlara kadar masaj yaparak uygulayın ve saçlarınızı duş bonesi ile kapatın. 45 dakika kadar bekledikten sonra saçlarınızı şampuan ile yıkayın. Bu iki yöntemden birini haftada 1 defa uyguladığınız zaman saçlarınızda gözle görülür bir değişim elde etmeye başlayabilirsiniz.

Bal

Bal kıvırcık saçlarınızın bakımında kullanabileceğiniz bir diğer önemli ve etkili maddedir. Balı kıvırcık saçlarınızı nemlendirmek için doğal bir nemlendirici olarak kullanabilirsiniz.

– Eşit miktardaki ılık balı, zeytinyağı ve hindistan cevizi yağı ile karıştırın.

– Karışımı saç diplerinizden saç uçlarınıza kadar iyice masaj yaparak yedirin.

– Duş bönesi ya da streç bir film ile saçlarınızı kapattıktan sonra 30 dakka kadar bekleyin.

– Şampuan ile saçlarınızı iyice yıkayın ve durulayın.

Sıcak Yağ Masajı

Zeytinyağı, hindistan cevizi yağı ve badem yağı da kıvırcık saçların bakımında kullanabileceğiniz etkili yağlar arasında yer almaktadır.

– 2 ile 4 dakka boyunca yağı bir cezvede ısıtın.

– Sıcaklığı oda sıcaklığında ya da rahat hissedebileceğiniz bir sıcaklığa getirin.

– Yağı saçlarınıza sürdükten sonra saç diplerinize iyice yedirin ve saçınıza hafif bir şekilde masaj uygulayın.

– 1 saat kadar bekledikten sonra saçlarınızı normal yıkadığınız şampuan ile yıkayın.

– Yöntemi haftada 1 defa uygulayın.

Bu yöntemleri düzenli olarak uygulamanız, uyguladığınız yöntemlerden daha iyi verim alabilmeniz açısından önemlidir.

İnce Telli Saçlar için Bakım Önerileri başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.