Saç Kurutma Makinesi Kullanımı Saç Diplerine Zararlı mı?

Saç Kurutma Makinesi Kullanımı Saç Diplerine Zararlı mı?

Saç dipleri ve saç telleri aslında son derece hassas bir yapıya sahiptir. Özellikle bayanların sürekli olarak kuaför işlemlerine yer vermesi saç tellerinde ve köklerinde sıkıntıların oluşmasına sebep olabilir. Bunun yanı sıra duş sonrasında kullanılan ve hemen hemen her evde bulunan saç kurutma makineleri de her duş sonrasında kullanılmaktadır. Saçların güçlü, sağlıklı olması için öncelikle saç diplerinin nem dengesinin sağlanması gerekir. Bunun yanı sıra saç tellerindeki ne dengesi de önemlidir. Hava şartları, kuaför işlemleri ve daha birçok sebep bağlı olarak yaşanan nem kaybı saçınızda nem dengesinin bozulmasına sebep olabilir.

Saç Kurutma Makinesi Nem Dengesini Bozuyor

Saç kurutma makinesinde aşırı sıcak olan uygulamaya yer vermek ya da saçı hırpalayarak kurutma işlemi yapmakta hem saç dipleri hem de saç tellerindeki nem dengesinin bozulmasına sebep olabilir. Bu nedenden dolayı saçlarınızı saç kurutma makinesi ile kuruturken ılık ışısa ve tarayarak kurutma işlemine yer verebilirsiniz.

Bırakın Saçlarını Kendiliğinden Kurusun

Önemli bir işiniz yok ise, dışarı çıkmayacaksanız saçlarınızı kendiliğinden kuruması için bekletebilirsiniz. Böylelikle sürekli olarak saç kurutma makinesi kullanmak durumunda kalmayarak saçınızın nem dengesinin de sağlanmasına destek olabilirsiniz. Bunun yanı sıra saçlarınıza düzenli olarak her hafta bakım maskesi yaparak da nemin geri kazanılmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle saçlarınızın sağlığının bozulmasının önüne geçebilirsiniz.

Saç Dökülmesini Engelleyen Yiyecekler başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför