Boyadan Yanan Saçlar Nasıl Düzeltilir?

Boyadan Yanan Saçlar Nasıl Düzeltilir?

Boya işlemini çok sık yapıyorsanız ya da herhangi bir sebepten dolayı boyadan saçlarınız yandıysa, saçlarınız zaman içerisinde canlılığını kaybetmeye başlar. Bu durum kötü bir görünümün ortaya çıkmasına sebep olur. Yıpranan saçlarınızın daha canlı ve bakımlı görünmesini istiyorsanız bazı bakım yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

Saçların boyadan yıpranmasının sebebi, klora ve saç boyasının saç üzerindeki olumsuz etkilerinden dolayıdır. Saçınızın yandığı durumlarda kırıkların saç diplerinden uç kısımlarına kadar saçınıza dokunduğunuz zaman kötü bir hissiyat ortaya çıkar. Boyalı ve ısı ile çalışan bakım aletlerine maruz kalan saçlarda bu durum sık sık yaşanır.

Saçınıza sürekli olarak dışarıdan müdahale edilmesi ve ısı ile düzleştirilmesi ya da fön çekilmesi bir süre sonra saçlarınızın yorulmasına yol açar. Saçlarınız yorulduğu zaman saçınızın şekil alması da imkansız bir hale gelecektir.

Jojoba Yağı Maskesi

Jojoba yağı maskesi boyadan yanan saçlar için uygulanabilecek en iyi yöntemler arasında yer almaktadır. Bu yöntemi uygulayabilmek için 4 yemek kaşığı jojoba yağı, 2 çay kaşığı biberiye yağı ve 1 çay kaşığı ıtır çiçeği yağına ihtiyacınız olacak.

Bütün malzemeleri bir kaşık yardımı ile karıştırdıktan sonra hazırladığınız karışımı nemli olan saçlarınıza masaj yaparak uygulamaya başlayabilirsiniz. 15 dakika kadar bu karışımı saçlarınızda beklettikten sonra şampuan ile durulamanız işlemin tamamlanması için yeterli olacaktır.

Yumurta Maskesi

Yumurta maskesini uygulayabilmek için 1 adet yumurta, 2 çay kaşığı kayısı ve 5 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağına ihtiyacınız olacak. İlk olarak yumurtayı çırptıktan sonra kalan malzemeleri yumurtaya ilave ederek iyice karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı saç uçlarınıza yoğunluk verebilecek şekilde sürün ve daha sonra tüm saçınıza sürmeye devam edin.

Saç diplerinize masaj yapar şekilde uyguladığınız karışımı 20 dakika kadar saçınızda beklettikten sonra saçlarınızı şampuan ile yıkayın ve iyice duruladığınızdan emin olun.

Bu maskeleri uygularken aşırıya kaçmamaya da özen göstermelisiniz. Maskeleri saçınızın durumuna göre haftada 2 veya 3 defa uygulayabilirsiniz. Daha fazla uygulamaya başladığınız zaman saçınıza ciddi ve kalıcı hasar verebileceğiniz için dikkatli davranmalısınız.

Saça Kaç Tane Kaynak Saç Takılır? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.