Evde Saç Boyamanın Püf Noktaları

Evde Saç Boyamanın Püf Noktaları

Saçlarınızı evinizin konforlu ortamında boyamayı düşünüyorsanız bazı püf noktalara dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde saçlarınızı boyarken saçlarınızda kalıcı hasar oluşmasına yol açabilirsiniz.

Boyama işlemi esnasında güneş, perma, saç bakım kremleri ve saçınıza daha önce yaptığınız boyalar ile boyama işleminin sonuçlarını göz önünde bulundurmalısınız. Bu detaylar saç boyama süresinin değişmesine sebep olabilir.

Saçınıza uygulayacağınız boyayı, yapacağınız saç tutam testi sonuçlarında ortaya çıkan süre kadar bekletmelisiniz. Boyayı saçınıza yedirdikten sonra asla etkisini göstermeden temizlemeye kalkmayın. Bunu çok sık yaparsanız yaptığınız boya işlemi boşa gitmiş olur. Aynı zamanda saçlarınızda yeteri kadar eşit şekilde beklememiş olan boyadan dolayı bölgesel renk farklılıkları ortaya çıkabilir.

Boya yaparken, boyanın ensenize ve yüz bölgenize değmesini istemiyorsanız kulak ve çevresi ile birlikte yüzünüzle saçlarınızın birleştiği bölgeye ufak miktarda vazelin sürebilirsiniz. Çünkü saç boyası çıkarmak her zaman kolay olmuyor. Vazelin hava geçirmeyen ve sızdırmaz özellikte olduğu için boyanın cildinizde kalmasını engeller.

Saçınızın uzun veya kalın olduğunu düşünüyorsanız seçtiğiniz renk tonundan iki kutu kullanmayı deneyebilirsiniz. Her bir saç telinin boyanızı yeteri kadar emmesi ve saçınızın homojen olarak boyanması daha canlı renklere sahip olan saçlar için son derece kritik bir önem taşımaktadır.

Saç Boyası Yaptıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saçınızı boyadıktan sonra ortaya çıkan rengin daha uzun süre kalıcı olmasını istiyorsanız denize veya havuza girdikten sonra saçlarınızı her zaman durulayın. Durulama işlemini yapmadığınız zaman klor ve deniz tuzundan dolayı saç renginizin parlaklığı gider ve boyanız daha kısa süre içerisinde akmaya başlar.

Boyama işlemi sonrasında kullanacağınız şampuanları da buna uygun olarak seçin. Daha yumuşak ve doğal bir görünüm elde edebileceğiniz şampuanları seçerseniz saçlarınızın renginin açılmasını engelleyebilirsiniz.

Düzenli olarak haftada en az 2 defa boyanmış saçınızın parlaklığını, rengini ve nemini koruyabilmesi için derin bir bakım yapmayı ihmal etmeyin. Boyalı saçlar, normal saçlara göre daha hassas bakım isteyen saçlardır. Hayal ettiğiniz rengi uzun süre boyunca kullanmak istiyorsanız ve saçlarınızın sağlıklı kalabilmesini istiyorsanız saç bakımınızı aksatmadan periyodik olarak gerçekleştirmeye devam edin.

Doğal Saç Sarartıcı Nasıl Yapılır? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.