Uzun Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Uzun Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kadınların büyük bir çoğunluğu genellikle daha uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmak isterler. Fakat uzun saçlar diğer saçlara göre daha yoğun bir ilgi isterler. Peki uzun saçlara bakım yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Saç Yıkama İşlemi Nasıl Yapılmalıdır?

Saçlarınızı yıkayacağınız zaman sert bir şekilde saçlarınıza bastırmak yerine şampuanınızı masaj yapar gibi saç diplerinize ve saçlarınıza yedirin. Böylelikle saç diplerinizdeki kan dolaşımını artırabilirsiniz ve saçlarınızın daha sağlıklı uzayabilmesini de sağlayabilirsiniz. Saç şampuanlama işlemini tamamladığınız zaman saç kreminizi de yine aynı şekilde nazik bir biçimde saç uçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Fön Makinesi Nasıl Kullanılmalıdır?

Fön makinesi kullanıyorsanız, fön makinesini asla saçlarınıza yakın tutmayın. Yumuşak bir havlu ile ilk önce saçlarınızdaki fazla suyu almayı da unutmayın. Saçlarınızın yanmasını ve zarar görmesini istemiyorsanız saçlarınız ile fön makineniz arasında en az 30 cm’lik bir fark olmasına özen gösterin. Kurutma işlemini ise çok fazla uzun tutmamaya gayret edin.

E Vitamini Yararlı mı?

E vitamini saçlarınızın daha sağlıklı hale gelebilmesi için son derece önemlidir. E vitamini içerikli olan saç bakım ürünleri ve E vitamini yağlarını kullanmaktan asla çekinmeyin. Badem, fındık ve fıstık gibi E vitamini içerikli olan besinleri düzenli olarak tüketin. Uzun saçlarınız için iyi gelecek olan E vitaminini daha farklı gıdalardan da elde edebilirsiniz.

Saç Şekillendiriciler Nasıl Kullanılmalıdır?

Uzun saçlarınıza şekil verebilmek için saç şekillendiricileri kullanmayı düşünüyorsanız saçınızın yapısına uygun olup olmadığına dikkat edin. Saç düzleştiriciler ve maşaları kullanmadan önce saçlarınıza hazırlık yapın. Yıpranmalar ve kırılmalar ile birlikte ısıya karşı da koruyucu olabilecek saç bakım ürünleri saçlarınıza mutlaka uygulayın. Aksi takdirde saç şekillendiriciler sebebiyle saçlarınızda büyük sorunlar meydana gelmeye başlayabilir.

Kırıklar Aldırılmalı mıdır?

Saçlarınızı kestirirken uzamasını engelleyeceği için bu durumdan kaçmak gibi bir hata yapmayın. Düzenli olarak uçları alınan ve kesilen saçlarınız daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzamaya başlar. Periyodik bir şekilde saçlarınızdaki kırıkları aldırdığınız zaman uzun saçlarınızın her zamankinden daha da güzel gözükmesini sizler de sağlayabilirsiniz.

Tel Toka Nasıl Kullanılmalı? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.