Kaynak Saç Döker mi?

Kaynak Saç Döker mi

Saç kaynak uygulaması ile ilgili en çok merak edilen hususlardan biri de kaynak işleminin saçları döküp dökmediği oluyor. Hatta halk arasında bu işlemin saçlarda dökülmeye neden olduğu şeklinde doğru olmayan bir görüş de var. Oysa kaynak işlemi saçlarda dökülmeye neden olmaz. Her insan gayet doğal bir şekilde her gün 100 tele yakın saç kaybeder.

Kaynak Saç Döker Algısı Nasıl Oluştu?

Ancak kaynak uygulaması yapıldığında doğal bir şekilde kökten ayrılan saç teli dökülemez. Kaynak işleminde kullanılan aparat ya da yapıştırıcı malzeme nedeniyle saçların arasında kalan bu saç telleri kaynak saçlar çıkarıldığında toplu olarak dökülür. Bu durum kaynak işleminin saçlarda dökülmeye neden olduğu gibi bir kanaatin oluşmasına sebebiyet veriyor. Oysa kaynak işlemi nedeniyle saçlarda dökülme meydana gelmez.

Kaynak Saçlar Neden Bir Süre Sonra Çıkarılır?

Hangi saç kaynak yöntemi tercih edilmiş olunursa olunsun bir kullanım süresi olduğu unutulmamalıdır. Bu kullanım süresi sona erdiğinde kaynakların çıkarılması gerekir. Ardından yeniden kaynak işlemi yapılabilir ve böylece kullanım süresi de yeniden başlar. Günümüzde geliştirilen teknikler sayesinde kaynakların saçtan çıkarılması için saçları kestirmeye gerek olmaz.

Kaynak işleminde kullanılan aparatlar ya da yapıştırıcı malzeme bir süre sonrasında, saçlar uzadıkça aşağıya doğru kaymış olur ve artık dışarıdan bakıldığında görünür. Bu nedenle çıkarılması gerekir ancak saçları dinlendirmeye ihtiyaç duyulmaz. Hemen sonrasında yeniden saç kaynak işlemi gerçekleştirilebilir.

Kaynak Saç Çıkarıldıktan Sonra Bakım başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför