Saç Kaynağı Saç Döker mi?

saç kaynağı saç döker mi?

Saç kaynak yaptırmanın saçları dökebileceği ile ilgili yanlış bilgiler ortalıkta dolaşmaktadır. Çevrenizden de çoğu zaman saç kaynakların zararlı olduğunu ve saçları dökebileceğini duymuş olabilirsiniz. Peki saç kaynakları gerçekten saçları döker mi ve bu konuda kimlere güvenilmelidir?

Burada bilinmesi gereken en önemli detay saç kaynak uygulamasının profesyonellik ve deneyim gerektirdiğidir. Türkiye’de çok fazla sayıda olan salonlarda saç kaynakları yapılabilmektedir. Fakat salonlar dikkatli bir şekilde incelendikleri zaman çoğunun profesyonel olmadığı ve güven vermeyen yerler olduğu ortaya çıkabilmektedir.

Saç Kaynağı Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç kaynaklarından dolayı doğal saçlarınızın zarar görmemesini istiyorsanız profesyonel ve tecrübeli bir şekilde bu hizmetleri sunan kişileri ve salonları araştırmalısınız. Kalite düzeyi yüksek olan malzemeler ile bilinçli bir şekilde uygulanan saç kaynakları uzun süre boyunca güvenilir bir şekilde kullanabileceğiniz saç kaynakları olacaktır. Bu saç kaynaklarının saçlarınıza zarar vermesi söz konusu değildir.

Saç kaynakları çıkartıldığı zaman belirli bir saç dökülmesi meydana gelebilir. Fakat dökülen saç telleriniz günlerce öncesine ait olacaktır. İnsanlar doğal olarak günde 40 ile 50 saç teli kaybetmektedir. Saçlarınızda kaynak var ise kökünden çıkan bu saç telleri yere düşmez ve saçlarınızın arasında kalır. Kaynaklar çıkartıldığı zaman yaşanan durum tamamen doğaldır.

Bu tür olaylardan dolayı ortaya atılan saç kaynakların saçları döktüğü fikirlerine asla kapılmamalısınız. Doğru şekilde güvenilir salonlarda yapılan saç kaynak uygulamalarından yararlanarak yeni saçlarınızı doğal saçlarınız gibi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kalitesiz Saç Kaynakların Zararları Nelerdir? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför