Bakımsız Saçlar için Tüyolar

ince telli saçlar için mikro saç kaynak

Saçlar en önemli aksesuardır. Özel günler de ya da her gün dışarı çıkmak durumunda olan kişiler için ise ayrıca bir önem taşır. Bu sebep ile bakımsız ve yıpranmış olan saçların anında düzelmesi mümkün olmayabilir. Saç bakımını ve kürlerini düzenli olarak uygulayarak bakımsız be yıpranmış olan saçlarınıza sağlığı geri kazandırmanız mümkün.

Bunun için yapılan işlem genellikle bitkisel yağlardan geçiyor. En kolay ve en pratik uygulama olan bitkisel yağ maskeleri saça eski neminin kazandırırken, parlak ve sağlıklı olmasını da sağlıyor. Fakat maske uygulamalarının yanı sıra bazı küçük işlemler yaparak saçlarınıza sağlıklı ve güzel bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Püf Noktaları

  • Saçlarınızın daha gür görülmesini istiyorsanız banyo sonrası saçlarınızı kuruturken ilk olarak altta bulunan saçların kurutulmasından başlayın. Saçınızı öne eğerek kurulma işlemini en son ön kısım ile sonlandırın.
  • Saç spreyini alt kısma sıkın, üst kısma sıkılan saç spreyi basık bir görüntü yaratacaktır.
  • Saçlarınızı yıkarken sıcak su yerine ılık su kullanımı ve saçların kur değil ıslak iken taranması da saçlar için yararlı olan uygulamalardır.
  • Saçlarınız kuru ise saç diplerine masaj yapmak ve parmaklarınız ile saçlarınızı taramak faydalı olacaktır. Eğer saçlarınız yağlı ise bunu yaparak daha da yağlanma sağlarsınız. Bu sebep ile yağlı saça sahip olanlara önerilmiyor.
  • Kısa sürede parlaklık ve canlılık kazandırmak için uçları yıpranmış olan saçlarınıza saç bakım yağı sürüp kabinde fön uygular iseniz oldukça parlak ve sağlıklı bir görünüm elde edersiniz.

2017 Moda Olan Saç Renkleri başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför