Saç Kaynak Uygulaması

saç kaynak

İstediği uzunlukta ya da yoğunlukta saçı olmayan kadınların en büyük yardımcısı günümüzde kaynak saçtır. Kaynak saç doğal saçın ya da Çin gibi ülkelerde kimyasallar kullanılarak yapılan yapay saçın farklı şekillerde ( sıkıştırma, dikme, örme, yapıştırma ) doğal saça eklenerek saçın daha uzun ve daha yoğun görünmesini sağlama maksatlı yapılır. Saç kaynak işlemini saçları çok ince telli olup uzadıkça uçları kırılan ya da başka nedenlerden dolayı saçını kestirmek zorunda kalan kadınlar tarafından alanında uzmanlaşmış kuaförlere yaptırılan kişisel bakım uygulamasıdır.

Saç Kaynak Nedir?

Saç kaynak kısa, zayıf ve kırık saçlara çözüm getiren günümüzde en çok yaptırılan kişisel bakım uygulamalarından bir tanesidir. Pek çok kadın güzellik salonlarından satın aldığı doğal ya da yapay saçı belli işlemlerden geçerek saçına ek yani kaynak yaptırıyor. Kaynak yapılan saç daha uzun ve daha yoğun yani daha çok görünüyor.

Saç kaynak yaptırırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususlar var. Öncelikle yapmanız gereken ilk şey kaynak için kullanılacak olan saçın doğal olup olmadığı, saçınızın yapısına yakın mı değil mi, kaynak yapılan saç ile kaynak yapılacak olan saçın rengi ton olarak bir birine yakın mı değil mi? Bunun gibi önemli sorulara bir uzmandan yardım alarak karar vermelisiniz. İkinci olarak saç ve cilt yapınızın hangi kaynak yöntemine uygun olduğunu araştırıp ona uygun olarak hareket etmelisiniz. Örnek vermek gerekirse kısa sahip kadınlar için mikro saç kaynak yöntemi ince telli zayıf saçları olan kadınlar için ise boncuk saç kaynak uygulaması uygun olacaktır.

saç kaynak çeşitleri

 

Doğru kararı vermek için birkaç güzellik salonu ile görüşün ve alanında uzman, güvendiğiniz bu alanda isim yapmış bir kuaföre bu işlemi yaptırın. Saç kaynak yaptırırken dikkat etmeniz gereken önemli bir diğer hususta saç kaynağı yaptıracağınız güzellik salonun da hijyen kurallarına uyulup uyulmamasıdır. Unutmayın ki temiz olmayan bir ortamda enfeksiyon kapabilir sağlığınızda olabilirsiniz. Kaynak saç yaptırırken uygulamada kullanılan ürünlerine kaliteli olmasına özen gösterin.

Kaynak olarak kullanılan saçın doğal saç olmasına özellikle dikkat edin. Çin’de kimyasallarla üretilen yapay saçlar derinize ve kendi doğal saçlarınıza zarar verecektir. Bu yüzden güvenilir, temiz ve elit olmasına özen gösterin. Bu uygulamayı düşük ücretlere yapan güzellik salonlarına kuşkuyla yaklaşın. Unutmayın ki bu genel olarak pahalı bir uygulama cüzi miktarlara bu hizmet sunuluyorsa mutlaka bir sorun vardır.

Saç Kaynak Çeşitleri Nelerdir?

Kısa bir zamandır uygulanmaya başlanılan saç kaynak uygulaması kısa zamanda kadınlar tarafından yoğun bir ilgi gördü. İlgi gösterenler kısa, kırıklı ya da zayıf saça sahip kadınlar oldu. Yoğun ilgiden dolayı bu uygulamada pek çok yöntem gelişti. Günümüzde her saç ve deri yapısına uygun bir saç kaynak uygulaması var.

Genellikle normal saçlarda kullanılan yapıştırma sistemiyle uygulanan kaynak sistemleri şunlardır: keratin saç kaynak, keratin saç kaynak, mikro bant saç kaynak, lazer saç kaynak, silikon ve lazer saç kaynak sistemleridir. Bu kaynak yöntemleri çoğunlukla normal cilt ve saç yapısına sahip olanlar, koyu renk doğal saça sahip olan insanlar tarafından tercih edilir.

kaynak saç modeli

Günümüzde en çok tercih edilen uygulama sistemi ise sıkıştırılarak yapılan kaynak sistemleridir. Boncuk, halka ve tüp saç kaynak yöntemlerinin diğerlerine göre daha çok tercih edilmesinin nedeni saça çok rahat uygulanabiliyor ve saçtan da çok rahat bir şekilde çıkarılabiliyor olmasıdır. Saça kaynak yaptıran kadınlar kaynak kullanımının en rahat olduğu bu yöntemi tercih ediyorlar. Kıvırcık ya da dalgalı saçlar için ise en uygun yöntem bağlama ve örgü sistemleridir. Bu sistem uygulanan Brezilya düğümü, organik ve tress diğer yöntemlere göre daha pahalıdır.

Kaynak Saç Dökülür mü?

Kaynak saçta doğal saç gibi özen ve bakım ister. Her ne kadar belli işlemler yapılarak doğal saça kaynak saç eklense de belli durumlarda ve zamanlarda doğal saç gibi kaynak saçın dökülmesi de normaldir. Doğal saça yapılan bakım gibi kaynak saçınızı da düzenli olarak yıkamalı ve saç bakım kremi ile beslemelisiniz. Kurutma makinesi ile kurutup kaynak saça zarar vermeyin. Temiz bir havlunun üstüne bırakarak kendiliğinden kurumasını bekleyin. Düzleştirme, maşalama ve fön gibi işlemleri mümkün olduğu sürece yapmaktan kaçının. Yıpranmayan kaynak saçınızı daha uzun süre kullanabilirsiniz.

saç kaynak modelleri

Kaynak Saç Doğal Durur mu?

Kaynak saç, doğal saç ile ve saç yapısına uygun yöntemle ile yapıldığı zaman kişinin kendi açından ayırt etmek oldukça güçtür. Yaptırdığınız kaynak saçın doğal durması için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bunlara dikkat dikkat ettiğiniz sürece kaynak saçı kendi doğal saçınız gibi kullanabilirsiniz. Öncelikle kaynak olarak kullanılan saçın sizin saç ve cilt yapınıza uygun olup olmadığına karar verin. Sizin saç ve cilt yapınıza uygun olmayan kaynak saç doğal durmayacaktır. Saç renginizin aynısı ya da bir ton açık ya da koyu renkleri kaynak olarak kullanın.

Saç Kaynak Fiyatları

Saç kaynak uygulaması genel olarak pahalı bir saç bakım hizmetidir. Günümüzde uygun fiyatlara da saç kaynak uygulaması yapılıyor. Ama dikkat ettiğinizde bu hizmetin verildiği güzellik salonlarında hijyen kurallarına uyulmadığı, kaynak saçın kimyasallar kullanılarak elde edilen yapay saç ve kaynak yapılırken kullanılan ürünlerin genel olarak en kalitesiz olanının kullanıldığını göreceksiniz. Anlaşılacağı üzere her bütçeye uygun kaynak uygulaması var. Ama kalitesiz bir kaynak hem sizin sağlığınıza hem de bütçenize zarar vereceği için mutlaka pahalı da olsa kaliteli saç kaynak yöntemini seçin.

saç kaynak işlemi

Saç Kaynak Nasıl Yapılır?

Kaynak saç uygulanacak olan saçın yoğunluğuna göre saça 150 – 300 arasında saç teli takılarak yapılır. Takılan saça uygun uygulama kremleri ve bitkisel özlü yağlar sürülerek kaynak yapılan saç beslenir. Doğru şekilde yapılan kaynaktan sonra kaynak saçı kendi saçınız gibi kullanabilirsiniz. Saça uygulanacak olan saç kaynağının dolgunluğu, gramajı ve hacmi göz önüne alınarak kaynak yapılmasına özen göstermelisiniz.

Saçınıza yapılacak olan saç kaynağının miktarı ne olursa olsun kaynak yapılacak olan saçın kaynakla aynı dokuda olması çok önemlidir. Saç kaynak uygulaması içi silikonlu mikro halkalar ile uygulanmalı ve yapılacak işlem esnasında hijyen kurallarına uyulmasına dikkat edilmelidir.

Saç Kaynak Nasıl Çıkarılır?

Kullanılan kaynak saçı çıkarırken mutlaka birisinden yardım almalısınız. Dikkatli ve özenli bir şekilde kaynak saçı çıkarmalısınız. Aksi takdir de hem kaynak saça hem de kendi doğal saçınıza zarar vereceksiniz. Mümkünse kaynak saçı takma ve çıkarma gibi zahmetli işlemler için bir uzmandan yardım alın. Kaynak saç çıkarma işlemi yaparken bitkisel yağ ve saç bakım kremi kullanmak kaynak saçı çıkarırken zorlanmanızı engelleyecektir.

saç kaynağı

Saç Kaynak Zararlı mı?

Saça zarar veren kaynak yöntemi genellikle ucuz olduğu için en çok tercih edilen mikro ve boncuk saç uygulamalarında karşımıza çıkıyor. Mikro kaynak genellikle belli bir süreden sonra dökülmeye ve sertleşmeye başlıyor. Boncuk saç kaynak ise sökülme esnasında doğal saça zarar veriyor. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak için alanında uzman saç tasarımcısına ve doğal saça ve kaliteli kaynak ürünlerine ihtiyacınız var. Bu şartlar sağlandığında yaptırdığınız kaynak saçı uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz.

Saç Kaynak Ne Kadar Dayanır? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

kaynak saç

saç kaynak uygulaması

saç kaynak uygulamaları

doğru saç kaynak uygulaması

saç kaynak uygulama modeli

“Saç Kaynak Uygulaması” ile ilgili 30 yorum var

Melike Gökdelen
Önyargıların Tam Tersine Çevremdeki çoğu kişi saç kaynak yaptırmanın çok zararlı olduğunu ve saçlarımın kopacağını söylüyordu. Bu yüzden vazgeçtim. Daha sonra internette bu siteye denk geldim. Memnun kalan çok kişi olduğunu gördüm ve yaptırdım. Şimdi gerçekten memnunum.
Cevapla
Sema Nur Çakır
Profesyonel ve Tecrübeli Kadro Saç kaynak yaptırmak istiyordum fakat doğru kuaförü bulmakta sorun yaşıyordum. Bir yakınımın tavsiyesiyle burayı denemeye karar verdim ve iyi ki burda yaptırmışım. Profesyonel ve inanılmaz tecrübeliler. İki aydır saç kaynağı kullanıyorum ve hiç sorun yaşamadım.
Cevapla
Aybüke Erdem
Müşteri Memnuniyet Önerisi Çok iyi olduğunu birkaç kişiden teyit ettikten sonra benim de tercihim Atrium Paris kuaför oldu.
Cevapla
Sıdıka Pekmezci
Kalite ve Hizmette Son Nokta İstediğim kalite ve hizmeti sonunda bulduğum için çok mutluyum. Hizmet ve kalite açısından 10 üzerinden 10.
Cevapla
Zahide Kuşçuoğlu
Uygun Fiyata Kaliteli Ürünler Uygun fiyatlı saç kaynak ve kaliteli ürünler kullanıyorlar. Ben severek kullanıyorum.
Cevapla
Şeyma Durmaz
Güler Yüzle İyi Hizmet Titizlikle çalışan ekip ve ortaya çıkan güzel sonuç. Saç kaynağıma bayıldım.
Cevapla
Gülşen Boylu
İstediğiniz uzunlukta yapılıyor Kısa saçlarımı uzatmak için geçtiğimiz hafta Atrium’u ziyaret ettim. En kısa saçlara bile saç kaynak uygulamasını başarılı bir şekilde yapabiliyorlar. Saç uzatmak için o zorlu ve zahmetli süreci yaşamak zorunda kalmadığım için size teşekkür ederim.
Cevapla
Hande Gül
Daha güçlü saçlar Saçlarım genelde çok zayıf bir yapıya sahiptir. Saç kaynak uygulaması sonrasında hem daha uzun hem de daha güçlü saçlara sahip oldum. Saçlarım artık eskisi kadar dökülmüyor. Şekil vermek de kaynak işleminden sonra daha kolay bir hal aldı. Mükemmel sonuçlar elde ediliyor.
Cevapla
Melike Meryem
Mükemmel Saç kaynak uygulaması için artık yeni adresim Atrium. Harika sonuçları bu kadar kısa sürede çıkartabilmeniz çok hoş elinize sağlık.
Cevapla
Nilüfer Şahin
Bakımı çok basit Normal saçlarıma baktığım gibi kaynak saçlarıma da bakabiliyorum. Sadece yıkarken ılık su kullanmaya özen göstermek yeterli oluyor.
Cevapla
Özge Pınar
Elinize sağlık Yeni saçlarımdan çok memnunum. Kaliteli işçiliğiniz için teşekkürler Atrium.
Cevapla
Pınar Rüya
Hafif ve kullanışlı Başınızda hiçbir şekilde ağırlık yapmıyor ve çok kolay şekil verebiliyorsunuz.
Cevapla
Çiğdem Odabaşı
Atrium saç kaynağında uzman Mikro kaynak dahil tüm saç kaynak işlerinde uzman olduğunu fısıltı gazetesi ile öğrendiğim Atrium gerçekten işini çok iyi yapıyor. Çok da sıcak, güler yüzlü ve sempatik bir kadrosu var. Bence İstanbul'un hatta Türkiye'nin en iyi kuaförü. Çok memnun kaldım, herkese tavsiye ediyorum.
Cevapla
Sevilay Maden
Bakım için düzenli gelmek gerekiyor Uzun saçım olsun diye yıllarca uğraştım, sonunda saç kaynakları imdadıma yetişti. Bakım yaptırmak için, düzenli gelmek gerekiyor ama olsun buna değer!
Cevapla
Ayşe Melek Tokmak
Atrium mucizeler yaratıyor! Atrium bir kaç saat içinde saçta mucizeler yaratıyor, yeniden doğmuş gibiyim, teşekkürler!
Cevapla
Arzu Küçükkaya
Atrium'da çok şey öğrendik Saç kaynağından haberdardık hepimiz ama bu kadar çok çeşit ve teferruat olduğunu Atrium'da yeni öğrendik. Her tip saça uygulanabilen kaynaklar, kullanım farklılıkları vs. İki yakınımla birlikte yaptırdığımız saç kaynaklarının hepsi de çok güzel oldu. Gerçek insan saçı kullanılıyor, plastik saç değil ve hepsi 1. kalite
Cevapla
Sibel Karabayır
Çok pahalı gibi geliyor Çok pahalı gibi geliyor önce, ama kullanılan malzeme, işçilik ve titiz çalışmayı görünce, az bile geliyor insana, fazlası ile hak ediyorlar doğrusu
Cevapla
Elvan Makastar
Aynı ilgi ve güler yüz Her seferinde bizleri aynı ilgi ve güler yüz ile karşılayan Atrium kuaföre teşekkürler
Cevapla
Binnur Akdemir
Saç uzatmak çok kolaymış! Sonunda Atrium kuaföre gelip saç kaynağı yaptırdım, sadece 4 saat içerisinde saç kaynağım, boyam fönüm bitmişti. Zahmetli, ince bir işmiş, baya uğraştılar. Ben ise çayımı kahvemi içerken zamanın nasıl geçtiğini anlamadım, saç uzatmak ne kadar kolaymış!
Cevapla
Dilek Burbut Özdemir
Saçına bakamayacak olan yaptırmasın! Saç kaynağı yaptırdıktan sonra saçı korumak ve iyi bakmak gerekiyor, 3-4 haftada bir bakıma gelmek şart. Saçına bakamayan, zaman ayıramayan hiç yaptırmasın diyorum.
Cevapla
Gözde Nur Şenses
Atrium saç kaynağının piri! Saç kaynağı için başka adres aramayın arkadaşlar, Atrium bu işin piri
Cevapla
Didem Yaman
Çok doğal Yaklaşık iki hafta önce saçlarıma kaynak yaptırdım. Başta biraz korktum nasıl durur diye merak ettim ama çok doğal duruyor kaynak olduğu belli bile değil. Bakımında şimdiye kadar zorlanmadım. Biraz hassas davranmak gerekiyor sadece.
Cevapla
Hatice Akıncı
Profesyonellik Profesyonellik her alanda çok önemli… Daha önce kaynak yaptırdığım yerde saçlarımı kırmışlardı. Uzun süre saçlarımın eski sağlığına kavuşmasını bekledim. Burada yaptırdığım işlemden ise çok memnun kaldım. Konusunda uzman bir ekip, teşekkürler.
Cevapla
Nilay Yamaç
Kalite Atrium’a kaynak için gittiğimde beni çok güleryüzlü bir ekip karşıladı. Kaynaklarla ilgili sorularımı cevapladılar. Ortam çok nezih ve hijyenik. Kullandıkları malzemeler hiç kullanılmamış, sıfır malzemeler. Gönül rahatlığı ile kaynak yaptırdım.
Cevapla
Şüheda Şahin
Bakımı zor Kısa bir süre önce kaynak yaptırdım. Saç kaynaklarımdan memnunum ama bakımı çok vaktimi alıyor. Bunun dışında bir şikâyetim yok.
Cevapla
Betül Bakır
Hijyenik ortam Daha önce kaynak yaptırdığım yerler temizliğe dikkat etmiyordu. Burada sizi çok temiz ve hijyenik bir ortam karşılıyor. Uygulamada da çok başarılılar.
Cevapla
Burçak Akkoç
Güzel Saçlarım senelerce uzamıyordu, ince telli ve güçsüz oldukları içinde hiçbir modeli yapamıyordum. Kaynak yaptırdım. Saçlarım artık uzun ve daha yoğun teşekkürler
Cevapla
Serap Tüter
Başarılı Çok başarılısınız teşekkürler
Cevapla
Yeliz Bulanık
Mutluyum Yeni saçlarımla çok mutluyum
Cevapla
Nilşen Bakıcı
Uzmanlık Tüm personel konusunda uzman, tebrikler
Cevapla

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.