Keratin Saç Kaynak Zararlı mı?

keratin saç kaynak resim 1

Keratin saç kaynak uygulaması saçların birkaç saat içinde istenen dolgunluğa ve uzunluğa kavuşmasını sağlayan bir uygulamadır. Keratin maddesi insan bedeninde de bulunduğu için hiç bir zararlı etkene sebep olmayıp ayrıca özellikle boya, açıcı, gölge ve röfle gibi işlemler ile kimyasallara bulaşmak istemeyen hanımların da özel tercihidir. Dilerseniz saç araçlarına renk atımı yaparak gölge ya da röfle görünümünü de bu sayede elde edebilirsiniz.

Keratin Saç Kaynak Uygulaması Nasıl Yapılıyor?

Genel olarak saç kaynak uygulamaları aynı ölçüde yapılı. Bağlantıyı oluşturacak olan malzemede farklılıklar bulunuyor. Saçınıza uygulatmak istediğini saç kaynak tutam adedinin nerede olacağı yani dağılımı belirlenir. Bunun akabinde ise saç diplerine yakın olan bir mesafeden bu tutamlar keratin maddesi ile yapıştırılır.

Keratin saç kaynak uygulaması saçınızın uzama hızına bağlı olarak aylarca kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Saçlarınızın uzaması ile kaynak söküm işleminiz ise kuaförünüzce yapılması gerekir. Özel bir söküm işlemi ile kendi saçlarınıza hiçbir zarar vermeden söküm yapılabilir. Bunun yanında aylardır var olana kaynak uygulamanızdan memnun iseniz uygulamayı sökümün akabinde tekrar yaptırabilirsiniz. Keratin saç kaynak uygulaması yaptırırken ya da söküm işleminde saç ya da saç derisine hiçbir zarar vermez.

Kaynak Yaptırmak Saçı Yıpratır mı? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.