Saç Kaynak Saça Zarar Verir mi?

mikro saç kaynağı 3

Saç kaynak uygulamaları ilerleyen teknoloji ile birlikte geçmişte bulunan sıkıntıların çözümlendiği bir kuaför işlemidir. Saç kaynak uygulamasının saça ya da deriye hiçbir zararı yoktur. Geçmişte uygulanan ve saç diplerinde batma ve tahrişe sebep olan uygulamalar artık tarihe kazındı.

Yeni nesil kaynak saç uygulamaları ile saçlarınıza arzu ettiğiniz dolgunluğu ve parlaklığı kazandırmanın yanı sıra renk değişimi de yapabilirsiniz. Özellikle kimyasal ürün kullanmak istemeyen bayanların röfle işlemi için saç kaynak tercih etmesi de kaynak uygulamasının zararlı olmadığına en iyi kanıttır.

Saç Kaynak Uygulaması Nasıl Yapılır?

Saç kaynak uygulaması saç dibine yakın olan yerden kaynak olacak olan saçın yapıştırma ya da boncuk yardımı ile tutturma şeklinde yapılabiliyor. Bu işlem ile saçınıza her hangi bir zarar gelmez. Saç kaynak uygulaması yedi ile dokuz ay boyunca saçınızda güven ile dolgunluk ve parlaklık vermeye devam eder. Bu süre sonunda ise saç diplerinden saçın uzaması sonucu sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu sebep ile saç kaynak söküm işlemi yapılır.

Saç kaynak söküm işlemi özel bir solüsyon çıkarıcı ile yapışkanlık alınırken boncuk uygulanmasın özel bir alet kullanılarak yapılır. Söküm sonrasında uygulamayı tekrarlamanız mümkün. Fakat arzu etmiyor iseniz kendi saçlarınız ile yaşamınıza devam etmenizde hiçbir sakıncalı ya da hiçbir zarara yol açacak durum oluşmaz.

Saç Kaynak Olan Ünlüler başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför