Kaynak Saç Uzamasını Engeller mi?

mikro kapsül saç kaynak 1

Saç kaynak uygulaması günümüzde popüler olmasının en önemli sebeplerinden birisi de saçlara ya da saç diplerine her hangi bir zarar vermeden estetiksel dokunuşu kazandırmasıdır. Bu estetik dokunuş ile en önemli aksesuarınız olan saçlarınız arzu ettiğiniz uzunluğa ve hacme kavuşurken ayrıca yıpranmış saçarla sahip olan kişilerin de sağlıklı görünen saçarla kavuşması mümkün olabiliyor.

Saç kaynak uygulaması yapılırken saç kökü ya da dibi ile temas yaşanmıyor. Saç diplerine yakın bir mesafeden yapılan saç kaynak uygulaması saçların uzamasına engel olmaz. Özellikle saçların uzaması ile saç kaynak uygulamanın söküm zamanın geldiği anlaşılarak istenir ise söküm yapılıp tekrardan saç kaynak uygulaması daha üst kısımdan uygulanır. Saçlara istenen uzunluğu ya da hacmi kazandıran saç kaynak uygulamasının saçlarının uzamasına ya da daha çabuk uzamasına her hangi bir etkisi yoktur.

Saç Kaynak Uygulamasında Saçlar Yıpranır mı?

Saç kaynak uygulamanızı konusunda deneyim sahibi olan ve uzman olan kişilerden yaptırmanız durumunda kullanılan kaliteli ürünler ile hiçbir zarar görmeden kayna uygulamanızı yaptırabilirsiniz. Söküm işleminde özle bir söküm uygulaması yapılarak geren saçarla zarar gelmesi önleniyor. Bunun yanı sıra bakım işlemi için de kendi saçınıza hangi bakımları uyguluyor iseniz onları yapmanızda bir sakınca olmayı 2 haftada bir kuaföre giderek tarama ve fön yaptırmanız da diplerde karışıklığın oluşmasını engelleyecektir.

Kaynak Saç Uçları Nasıl Yapılır? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.