Kaynak Saçları Döker mi?

mikro saç kaynak 4

Ülkemizde çok fazla şehir efsanesi olduğunu bilirsiniz. Bunlardan biri de kaynak saç yaptırmanın saçları dökeceği yönündedir. Hatta çevrenizden de bunu doğrulayan öyküler dinlemiş olabilir ve kaynak saç yaptırmaktan vazgeçmiş dahi olabilirsiniz. Peki, gerçekten kaynak saçları döker mi ve bu konuda kime güvenmek gerekir?

Bilinçsiz Yapılan Kaynak Saçları Dökebilir

Öncelikle bilinmesi gereken kaynak saç uygulamasının bir deneyim ve profesyonellik gerektirdiğidir. Ülkemizde çok sayıda salonda saç kaynağı yapılır. Ancak bu salonların tümünün bilinçli bir saç kaynağı yaptığından da asla söz edilemez. Bilinçsizce yapılan hatalı saç kaynak işlemlerinin saçların dökülmesine sebebiyet verdiği doğrudur. Fakat profesyonel bir saç kaynak merkezinde asla böyle bir problem yaşamazsınız.

Atrium Paris Kuaför olarak yıllardır aklınıza gelebilecek her türlü saç yapısına ait müşterilerimize kaynak saç işlemini gerçekleştirdik. Salonumuzda görev yapan ekiplerimiz saç kaynağı konusunda profesyoneldir. Bununla beraber yalnızca kalite düzeyi yüksek malzemeleri kullanıyor, saçlara zarar verebilecek hiçbir saç kaynak yöntemini müşterilerimize önermiyoruz. Dolayısıyla saç dökülmesi gibi problemler asla yaşanmıyor.

Kaynak saçlar çıkarıldığında elbette belirli bir saç dökülmesi görüntüsü olacaktır. Ancak dökülen saç tellerinizin aslında günlerce öncesine ait olduğunu da bilmeniz gerekiyor. Her insan günde 40 ila 50 adet saç telini kaybeder. Eğer saçlarınızda kaynak varsa kökünden çıkan bu saç telleri yere düşmez ve saçlarınızın arasında kalır. Kaynaklar çıkarıldığında tüm bu saç telleri toplu olarak yere düşer ve bu görüntü de “kaynak saçları döküyor” söylentilerine neden olur. Oysa dökülen saç tellerinin saç kaynağı ile hiçbir ilgisi yoktur.

Saç Kaynak Kaç Saat Sürer? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.